Ako pridať narodeniny priateľov z facebooku do google kalendára

January 24, 2013

Pred pár dňami som si chcel urobiť poriadok v google contacts. Zlúčiť ľudí z mobilu, google, facebooku a neviem ešte koľkých ďalších zdrojov. Začalo to tým, že často potrebujem získať telefónne číslo na svojich známych. Tým, že mením sim kartu z českej na slovenskú mi často chýbajú telefónne čísla aj tých najbližších. Niekedy sa to neuloží do mobilu alebo to mám uložené v inom mobile a do simky sa mi zmestí len zlomok z počtu potrebných kontaktov. Tak som si chcel nahádzať telefónne čísla do google contacts. Na google službách som silno závislý a tak to je pre mňa ideálny sklad informácií. Telefónne čísla prehadzovať po jednom by bol asi zabijak, tak som radšej využil android a kontakty sa mi zobrazujú aj v google contacts. Teraz to už len pozlučovať/pomergovať. No a keď som už pri číslach, chcel som si tam popísať aj narodeniny. V google kalendári sa zobrazujú narodeniny s pekným koláčikom a už by som to nemusel riešiť. Nakoniec som to radšej exportol z fb rovno do kalendára a ušetril pár hodín prepisovania. Na druhej strane, v google contacts sa mi narodenie kontaktov nezobrazuje.

Facebook kontakty len tak ľahko neexportujete do súboru kvôli ochrane osobných údajov, ale niektoré sa dajú cez api exportovať. To budem robiť, keď sa o facebook api začnem zaujímať. Tak ako teda exportovať narodeniny svojich známych do google kalendára?

1. Prihláste sa na facebook, kliknite na events/udalosti a v nastaveniach vyberte Export.

events

2. Zobrazí sa Vám možnosť, či chcete exportovať Narodeniny alebo Udalosti. Kliknete na požadovanú službu a otvoríte daný súbor dajme tomu v microsoft outlook alebo podobnom programe, ktorý vie pracovať s daným formátom.

url

3. Skopírujte si url. Prihláste sa na google calendar, v sidebare, kde si vyberáte medzi kalendármi, kliknite na šípku nasmerovanú dole pri položke Iné kalendáre. Pridať podľa adresy url a vložiť tam adresu, ktorú ste skopírovali z microsoft outlooku. Keďže ide o url, kalendár by mal byť aktualizovaný a mali by sa objavovať aj priatelia, ktorých ste pridali neskôr.

add_calendar

A je to hotovo, bohužiaľ sa táto služba využije len pre kalendár a nie pre google contacts a ďalšie služby, kde by sa tieto dáta hodili. Samozrejme, že ak ako kalendár používate microsoft outlook alebo niečo podobné, pri obrázku s url (obrázok číslo 2) kliknete na ano a ďalej už s google kalendárom nepokračujete.


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com