GetGoodLinks.net - zarob si blogom

October 25, 2010

Na czemoney som pred par dnami narazil na oxiho tému ohľadne nového systému predaja backlinkov, alebo spätných odkazov. Tvrdil, že sa dá zarobiť $180-$360 na weboch s pr6-7. To už môže byť zaujímavé, tak som si povedal, že to otestujem. A čuduj sa svete, vyzerá to dobre.

Advertisers

Kupci si vytvoria kampaň podobne ako v google adsense či kopu podobných webov. Nastavia si všetky dôležité atribúty ako maximum externých odkazov, cena, minimálny pagerank a podobne.

Môžu si vybrať z troch druhov odkazov, note links (30 až 40 slov), image links (odkaz z obrázku na ich stránku) a contextual link (anchor text, keywordy okolo linkov, môžu si zadať požadovanú tematickosť blogov). Administrátor GetGoodLinks.net sľubuje 3 mesačné vytrvanie linkov na kúpených doménach. Kupci môže, podobne ako v aukciach, “bidovať” na kampane, teda budú čakať kým sa predávajúci odkazov nepobijú o čo najnižšiu cenu. Takto sa bude dať určite získať kopec kvalitných odkazov, keďže publisherov je vždy viac ako kupujúcich.

Publishers

Predávajúci ihneď po zaregistrovaní (momentálne sa dá registrovať len cez affiliate link) môžu pridávať stránky. Tie šťastnejšie povolené budú viditeĺné pre advertiserov a ako predávajúci môžete začať prihadzovať na campane advertiserov. Keď kupci akceptujú stránku, pridáte odkazy na stránky a dostávate zaplatené.

V systéme je ešte možnosť skryť si url, to znamená, že vás advertiseri nevidia až kým ich nepožiadate o kampaň.

Môj pohľad

Príde mi to ako veľmi dobrý systém, ak sa to nezaplní publishermi a nebudú sa bidovať príliš malé ceny. Registroval som sa, dal som tam 3 stránky na test. Jeden katalog webových stránok pr4, ktorý bol zamietnutý. Ďalej som skúsil mikro web s pagerankom 6, ktorý bol taktiež zamietnutý. A dal som na test ešte tento blog, keďže som čítal, že moc neberú. Ten bol akceptovaný a na tom som si aj niečo všimol, celkom dôležitú vec. A to že, aj keď sa to nikde nepíše, dávajú veľkú váhu na alexa rank. Cena pre pr4 bez alexaranku a pr4 z alexa rankom sa líšila 10 krát. Ja som mal na blogu cenu $24 a ten katalóg mal $3. Cena bola samozrejme odporúčaná, takže tú môžete zmeniť 2.5 krát odporúčanej sumy.

Ďalej, čo si zatiaľ všímam, berú iba Blogerov. Teda podľa mňa ide o predaj článkov. Toto písal kedysi drago, že vidí budúcnosť v blogovaní a aktuaizovaných článkoch. Tomu som moc neveril, no pomaly k tomu spejeme, keďže aj google dáva väčšiu váhu blogom, diskusným fóram čí aktualitám pred statickými stránkami.

Systém je pomerne svižný, hneď mi bolo povedané, že dva weby boli zamietnuté a jeden povolený. Pri 1500 weboch je to pomerne dobrá rýchlosť, uvidíme, ako to zvládnu, keď sa to rozrastie. Dnes ráno mi zase prišiel mail, že mám novú udalosť na GetGoodLinks, a teda chcú odo mňa kúpiť odkaz. Cena 24 usd, no na tomto blogu nechcem predávať odkaz. Už len preto, že ho linkujem zo všetkých mojích webov a odkaz odtiaľto považujem za hodnotný. Taktiež napíšem sem niečo raz za mesiac, takže by to tu na indexe trčalo hodnú dobu.

Ceny sú teda dobré, systém funguje a myslím, že aj rýchlo niečo predáte. Treba to využiť ešte keď začína, to že ja som predal link hneď prvý deň bez nejakej aktivity a na slovenskom webu he len v prospech systému a vás. Tu je teda odkaz na registráciu, dúfam, že sa vám bude dariť a prípadne sharujte skúsenosti či dojmy.

PS: Ten alexa rank asi dosť ovplyvňuje cenu. Pre mňa je to výhoda, lebo mám zoznam domén s nízkym alexa rankom. Síce už som ho dlho neprechádzal, ale chodí mi na mail. Mám aj pagerank weby, pagerank 4 by nemal byť problém dostať, vlastne ani 5ku, ale to som si nie istý, keďže už dlho nebol pr update. Jediné, čo nemám, je aktuálny kontent pre blog. Ak niekto máte záujem, prípadne chcete založiť blog, môžeme sa dohodnúť, že vám dám doménu a nejaké percentá by mi potom chodili. 🙂


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com