Google ban - Ako sa vrátiť späť do indexu?

August 26, 2012

Google ban, google sandbox, penalizácia či deindexovanie webu je veľmi dôležitou zbraňou google, vďaka ktorým sú výsledky vyhľadávania trochu čistejšie. Nejdem tu opisovať každý typ týchto penalizácií a ponúkať na to riešenia, to si v prípade nutnosti vygooglujete sami. Ja chcem len v rýchlosti povedať moju skúsenosť, ktorú som tu už presne pred rokom písal. Google mi zabanoval web, nebol som si istý prečo. Pre istotu som odstránil svoje odkazy a čakal, či to nie je len pár mesačný výstrelok. Bohužiaľ nebol a aj keď som to síce neriešil, prísť o taký kvalitný zdroj trafiku zamrzí. Prečo o tom teda píšem, keď som to neriešil?Pretože sa nakoniec podarilo o aspoň čiastočné znovuoživenie mojej stránky pozeraj.me.

analytics 300x58

Nie je to síce, čo to bývalo, ale ani ten obsah sa nezlepšil a takto aspoň vidno, že s trochou vyhrania sa s tým sa tam môžem vrátiť. Podobne to vyzerá aj v google webmaster tools:

webmaster tools 300x60

Čo sa teda vlastne stalo? Bola to náhoda, už druhá vec za čo vďačím twitteru. Teda bolo ich viac, ale toto je druhá taká väčšia. Vďaka prvej som registroval doménu kindlefire.cz, vďaka druhej som narazil na odkaz – Žádosť o nové posouzení. A predstavte si, bolo to oveľa jednoduchšie, ako by som za ten rok pokúšal prekopávať cele časti kódu, dodržiavať všetky štandardy, odstraňovať odkazy a prípadne kupovať autoritatívne odkazy. Stačilo mi vypísať url a krátky dôvod, prečo si myslím, že bola moja stránka penalizovaná. Čuduj sa svete, moja stránka bola označená ako spam. Tipujem, že to skôr nejaký konkurent nahlásil.

Dúfam však, že po tomto článku tam nebudete pchať všetky svoje weby so zlými pozíciami, zabanovanými doménami bez nápravy či bez prečítania google guidelines – pokyny pre webmasteri. Google to kontroluje ručne a tak nadmerné hlásenie zbytočných stránok môže tento tool úplne zabiť či znefunkčniť.

**Jul 23, 2012**: Podal som žiadosť o opätovné posúdenie, čakal som, že to bude ako pridanie vašej stránky do **google vyhľadávania**. Vložíte tam len link a nikto vám nič neodpovie a nič sa nezmení. Len taký výstrel do tmy. Keď to tam je, využijem to.
No prišiel mi mail (správa do google webmaster tools):
>
Vážený vlastníku nebo správce webu pozeraj.me, Od vlastníka webu jsme obdrželi žádost o nové posouzení webu z hlediska souladu s pokyny pro webmastery Google. Náš tým pro boj proti webovému spamu v minulosti učinil kroky proti vašim webovým stránkám, neboť se domníval, že porušují naše [pokyny pro zajištění kvality](http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=cs&answer=35769#3). Na základě vašeho požadavku o opětovné posouzení jsme tyto kroky odstranili. Vzhledem k aktualizaci našich indexovacích a hodnotících systémů může nějaký čas trvat, než se nový stav vašich webových stránek projeví. Hodnocení vašich webových stránek mohou samozřejmě ovlivňovat také jiné důvody, i když proti nim náš tým pro webový spam žádné kroky nečiní. Počítače společnosti Google určují pořadí výsledků vyhledávání na základě série vzorců, které se nazývají algoritmy. Každoročně provádíme stovky změn těchto algoritmů a při hodnocení stránek používáme přes 200 různých signálů. Mění se tudíž jak algoritmy, tak obsah webu (včetně vašich stránek) a v hodnocení může docházet k určitým výkyvům, neboť se našim uživatelům snažíme nabídnout co nejlepší výsledky. Pokud problémy s vyhledáváním vašich stránek přetrvávají, přečtěte si prosím [tento článek](http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=34444&hl=cs), který vám pomůže rozpoznat příčinu potíží. Děkujeme, že nám pomáháte udržovat vysokou kvalitu výsledků vyhledávání. S pozdravem tým kvality Vyhledávání Google

Prekvapenie, ale aj tak, je to len automatika bez zmeny.

Aug 10, 2012: Teraz už prišiel mail s väčším prekvapením.

**Žádost o nové posouzení pro stránky http://www.pozeraj.me/: Manuálně provedené označení jako spam bylo odstraněno.**
Vážený vlastníku nebo správce webu http://www.pozeraj.me/,

Od vlastníka webu jsme obdrželi žádost o nové posouzení webu http://www.pozeraj.me/ z hlediska souladu s pokyny pro webmastery Google.

Náš tým pro boj proti webovému spamu v minulosti učinil kroky proti vašim webovým stránkám, neboť se domníval, že porušují naše pokyny pro zajištění kvality. Na základě vašeho požadavku o opětovné posouzení jsme tyto kroky odstranili. Vzhledem k aktualizaci našich indexovacích a hodnotících systémů může nějaký čas trvat, než se nový stav vašich webových stránek projeví.

Hodnocení vašich webových stránek mohou samozřejmě ovlivňovat také jiné důvody, i když proti nim náš tým pro webový spam žádné kroky nečiní. Počítače společnosti Google určují pořadí výsledků vyhledávání na základě série vzorců, které se nazývají algoritmy. Každoročně provádíme stovky změn těchto algoritmů a při hodnocení stránek používáme přes 200 různých signálů. Mění se tudíž jak algoritmy, tak obsah webu (včetně vašich stránek) a v hodnocení může docházet k určitým výkyvům, neboť se našim uživatelům snažíme nabídnout co nejlepší výsledky. Pokud problémy s vyhledáváním vašich stránek přetrvávají, přečtěte si prosím tento článek, který vám pomůže rozpoznat příčinu potíží.

Děkujeme, že nám pomáháte udržovat vysokou kvalitu výsledků vyhledávání.

S pozdravem

tým kvality Vyhledávání Google

Paráda nie? Screeny z menším zvýšením návštevnosti môžete vidieť na začiatku článku. Tak a teraz aspoň trochu zapracovať na tej stránke. Tu je ešte screen ročného black-outu:

analytics2 300x59

Už stačí len popriať všetkým neoprávnene označeným stránkam ako spam, nech sa im podarí niečo podobné.


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com