Hodnota pozícií v Google

January 17, 2012

Google je pre podnikanie na internete jeden z najlepších zdrojov traffiku, a nie len to, že ho prinesie kopec, ale aj pomerne relevantných návštevníkov. Nikdy ma v podstate nezaujímalo, aký pomer prinesie tá a koľko tamtá pozícia, vždy som sa chcel dostať čo najvyššie, lebo logicky by to malo priniesť najviac návštevníkov. Pred nedávnom ma napadlo, že by som už mohol prestať žiť v nevedomosti a nájsť si to. V niektorých prípadoch sa môže vyplatiť obsadiť radšej 2 a 3tiu pozíciu ako prvú. Ako to teda vlastne je?

Google mi pomohol aj pri tejto úlohe a našiel som si nasledovnú tabuľku.

google pozicie

Našiel som si ich rovno pár, no tieto čísla sa líšili len mierne. Napríklad na inej mala druhá pozícia 16 percent. Spoliehať sa na to samozrejme nedá, nevieme koľko rôznych kľúčových slov bolo použitých, aké jazykové mutácie a optimalizovanosť použitých meta tagov/textu a podobne. Ako obraz to však myslím postačuje.

Ešte ma zaujímalo, ako moc sú aktuálne data v google adwords a odhad hľadanosti kľúčových slov. Bohužiaľ som svoj čas trávil v škole posledný rok, takže nemám moc navštevované stránky, aby som to mal s čím porovnať (práve pred pár minútami mi prišla posledná známka, takže ďalší úspešný semester za mnou a mám o 48 kreditov viac).


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com