Idem na dovolenku!

August 07, 2010

Tak som sa pred asi týždňom rozhodol, že idem na dovolenku, avšak nie takú typickú. Typická dovolenka podľa mojích predstáv musí spĺňať pár bodov. Za prvé, doteraz som bol na dovolenke len s rodičmi, s rodičmi a susedmi a podobne. Musí byť v zahraničí a musím si dobre oddýchnuť, poplávať si a prejsť minimálne mesto a zvyčajne aj výletnú loď. Teraz to však dopadlo trochu inak, ale z časti podľa plánu. Tento krát som chcel ísť s dvomi dobrými kamarátmi na dovolenku k moru sám, bez ľudí nad 30 a ozaj si to užiť. Mám najdlhšie prázdniny v živote a nejako to okoreniť. Jeden kamarát však pracoval a určite by s nami nešiel, no bol som rozhodnutý ísť aj v dvojici. Koncom augusta musel kamarát (číslo jedna prerušiť prácu) a tak som sa ho spýtal, či teda nepôjdeme do prímorskej krajiny. Odpoveďou sa mi dostalo, že určite nie, že chce poriadne pobehať Slovensko a nikde sa nechystá míňať zarobené peniaze. Tak to vyzeralo zase na dvojicu, no o pár dni, ani som o tom nevedel, rýchlo zmenil názor a už sme boli zase traja. Tentokrát sa dlho nečakalo a letenky boli o pár dní objednané do Španielska, konkrétne Girony. Ideme cez lowcost leteckú spoločnosť Ryanair a taktiež sa budeme snažiť o lowcost výlet. Odlietame zajtra o 21:00 z Bratislavy, prílet je o pol noci. Lowcost výlet myslím aj v tom, že nemáme žiadne ubytovanie ani ho vyhľadávať nebudeme. Máme jeden stan a malo by tam byť tak teplo, že by sa dalo spať aj pod holým nebom. Ako problém tu vidím nevítané návštevy, v zmysle zlodejov či nejakých dementov (Takto pred pár mesiacom tam boli spolužiaci na pár dní, že vraj im niekto ukradol tašku, tak za ním(alebo nimi, už nwm) bežali a keď ho dobehli, vytiahol na nich nôž ).

No budem myslieť pozitívne, začíname od pláže na severe zarovno Girony (vypadol mi názov) a pôjdeme pomaly na smer Barcelona. Po tretine to asi vzdáme a kúpime lístky na vlak. Bude to určite zaujímave, lebo spiatočné letenky máme až 2 septembra!! Nikto z nás nemá s ničím podobným skúsenosti a najviac, kde sme boli 3 dni bol Topfest či Terchovský Budzogáň. Len dúfam a pevne verím, že všetko dopadne dobre, lietadlo sa nerozpadne po ceste (čo je pri ryanairi asi dosť pravdepodobné) a budeme mať len dobré zážitky. A ak aj nie, aspoň skúsenosti.

Tak, zajtra o 1300 to definitívne začína, dúfam sa dostavím na mail aspoň raz za pár dní a nič sa nám nestane. Želám aj vám, nech si užijete vašu dovolenku čo najlepšie. Ak už máte po nej, aspoň to Slovensko. A ak nedajbože iba pracujete, určite sa uvedomte a neseďte len tak na riti, ešte k tomu za PC! 🙂


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com