Kde parkujete svoje domeny?

January 04, 2011

Osobne som skúšal parkovať domény najprv na namedrive.com. Ako som tak čítal blogy, webtrh a Ahyda, asi som si myslel, že parkovať domény nemôže byť ťažké. Kúpim domény a predĺžim to, čo si na seba zarobí. Tak som v podstate dlho prehováral brata, nech mi na to spraví script. Po pár mesiacoch som mal teda script, čo stiahne denne asi 200 000 domén, skontroluje ich alexa rank a pošle mi to na mail pekne zoradené. Tak som skúsil parkovať prvých asi 20 domén, čo mali alexa rank tak pod 5 mega. Ako to dopadlo?Z síce niektoré mali malý traffic, okrem jednej si na seba žiadne nezarobila. Alebo takto, jedna si na seba zarobila, druha zarobila asi na 5 dalších. No ta, čo čosi zarobila ma traffic tak 20 mesačne momentálne, jediné, čo to zachraňuje sú tie dolárové kliky. Pre neúspech som sa na to trochu pauzol s registrovaním domén. Cez Vianoce som si na to spomenul a tak som prešiel jeden mesiac mailov a teda pár domén som našiel. Registroval doménu s Alexa rankom pod 5 mega, ktorá ma asi 5-10 ľudí denne, no žiadny klik.

Potom, keďže som pred rokom o takomto čase mal veľa peňazí, regoval som domény s pagerankom. Bohužiaľ kvôli škole som nemal čas, tak som to nedevelopoval a kopu domén leží ľadom, s pagerankom 4-5. Na toto mi prišiel super systém sworp.com, kedže automaticky kopíruje články z wikipédie do domén a tvári sa to ako stránky, takže pagerank a srank domény dostali, aj keď tam nebol obsiahli web. Dokonca pár domén malo toľko odkazov, že google tú stránku zobral ako autoritu a tak získava traffik aj z google, jedna taka doména s Srankom 80 dávala aj nad 10 korún denne.

Na sworpe som mal jednu cafecourier.cz, aj som tu o nej písal, že sa mi hodí k energy drink a kávovary.Už som mal aj spravenú mikro stránku, no malo to nejaký traffic na sworpe, avšak žiadne kliky. Tak som si povedal, že to skúsim ešte hodiť na sedo. Nevedel som, či je to nejaký traffik z robotov alebo odkiaľ. Po pár dňoch mi bolo jasne, že aj keď mám na to už spravený web, asi to tam ešte pár dni zostane. Teraz po roku pozerám, že nastal čas ten web konečne použiť. Tu je screen.

Z toho my vychádza, že o doména sa nedá len nájsť a hodiť na parking. Parkingov najlepšie vyskúšať viac, doménam skúšať dávať čo najlepšie a k doméne pasujúce keywordy, optimalizovať templates a podobne. Síce nie som žiadny domainer, nedávam tomu ani moc času, som registovaný a skúšam tieto tri, pre mňa dôležite systémy pri parkingu. Dám tu teda aj Affiliate linky na registráciu.

Tu sa registruj pre sworp, ak máš české domény. Namedrive a Sedo sú na tom tak rovnako, vlastne nie sú, ale z hľadiska tých mojích pár domén je to jedno. Tu sa registruj na Namedrive a tu je odkaz na Sedo.


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com