[Nástroje pro webmastery]: Nepřirozené příchozí odkazy

May 23, 2013

Nedávno mi prišla takáto nemilá správa od google webmaster tools. Konkrétnejšie nedávno je 17.5.2013 a správa sa týka tohto blogu. Celá správa vyzerá takto:

http://www.lucas03.com/: Nepřirozené příchozí odkazy

Zjistili jsme, že některé z odkazů vedoucích na vaše stránky používají techniky, které jsou v rozporu s našimi pokyny pro webmastery.

Nepřirozeným a umělým odkazům nedůvěřujeme, proto vám doporučujeme, abyste veškeré nepřirozené odkazy vedoucí na vaše stránky odebrali. Uvědomujeme si, že nemusíte mít kontrolu nad všemi odkazy, a proto v tomto konkrétním případě provedeme úzce zaměřené zásahy, jejichž cílem je snížit důvěryhodnost nepřirozených odkazů. Pokud jste schopni některé z těchto odkazů odstranit, můžete odeslat žádost o nové posouzení a uvést v ní, jaké zásahy jste provedli.

V případě dotazů prosím navštivte naše fórum nápovědy pro webmastery.

Celkom prínosný email, keďže sa dá problém identifikovať na stránke o podvodných odkazoch a teda aj riešiť. Ideálne by bolo, keby mi google pošle presný zoznam webov s ktorým má problém a nemal by som odtiaľ odkazovať na svoju stránku. Google ale tento krok robiť nemôže, keďže by webmasteri hneď vedeli identifikovať, ktoré odkazy majú odstrániť a prestať ich platiť a ktoré zase môže nechať a takto jednoducho vyfiltrovať správne odkazy, ktorými sa dá manipulovať google. To sa samozrejme googlu nepáči a takto často webmaster odstráni všetky odkazy kúpené v poslednej dobe.

Čo sa týka mňa, na blogu nemám žiadne reklamy ani ostatné formy monetizácie, takže mi menšia penalizácia nevadí. Práve naopak, zaujíma ma to sledovať. Logicky podľa predošlej skúsenosti som čakal, že mi ten malý traffic mŕtvej stránky(blogu) padne na 5-10 percent. Konkrétne pri jedinej penalizácií, ktorú som dostal, padla návštevnosť zo dňa na deň na 1/7. Na moje prekvapenie je to v tomto prípade bez zmeny.

Audience Overview - Google Analytics_20130523-200912

Riešiť to nijako nejdem, odkazy som tam už nekupoval ani nepridával tak dva roky. V čom ma teda google podozrieva?

  • Koupě nebo prodej odkazů, které předávají hodnocení PageRank. Patří sem placení za odkazy (nebo příspěvky s odkazy), výměna zboží nebo služeb za odkazy i zaslání produktu zdarma výměnou za to, že o něm příjemce napíše a bude na vás odkazovat

Nepredávam ani nekupujem odkazy na svoj blog.

  • Nadměrná výměna odkazů („Přidejte odkaz na mne a já přidám odkaz na vás.“)

Nemením odkazy.

  • Odkazování na webový spam nebo nesouvisející stránky s cílem zmanipulovat hodnocení PageRank

Neodkazujem moc na stránky z blogu.

  • Vytváření partnerských stránek pouze za účelem vytváření křížových odkazů

Toto je možné, nižšie popíšem.

  • Používání automatizovaných programů nebo služeb k vytváření odkazů na vaše stránky

Žiadne také black hat seo.

Čo sa týka tej 4 odrážky, tak sa to týka toho, že každý web, čo som kedysi robil, som označil. Vlastne som tam napísal, že som ho spravil ja a odkázal na svoj blog. To je normálne, nie? Keď napíšete knihu, označíte sa v nej ako autor. Problém môže byť, že som mal aj katalógy a nejaké auto pr weby. No tie sú už dávno mŕtve (až na contraco.cz). Takže jediné, čo mi napadá je, že google chce, aby som odstránil všetky odkazy zo svojich starých web stránok. To neurobím. Už len preto, že na mikroweboch stále odkazujem na kontaktný formulár, aby som všade nemusel riešiť mail form či prípadnú nefunkčnosť daného mail servera. No nič google, asi mi moc nepomôžeš. Určite mi nepošleš správu, že už nemám neprirodzené odkazy a ja ti zase nepošlem správu, že som zmazal všetky odkazy na svoj blog. Tak to môžem akurát tipovať podľa návštevnosti, ako moje weby vnímaš.

btw, myslím, že to tučniak 2.0 ešte nie je 🙂


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com