Ako zistiť, či sa stránka oplatí robiť?

September 01, 2009

Keyword tools Bol som 10 dní na dovolenke v Chorvátsku a tak nemám moc prehľad, čo sa tu dialo. Notebook som si brať nechcel, dokonca ani mobil. Bol som teda “úplné odrezaný” od sveta. Keď som sa vrátil, čakalo ma však len 52 mailov a 11 PMs (súkromné správy), čo je celkom dobre, kedže väčšina z toho bol spam. Je to trochu nezvyčajné, že sa zo spamu teším, no boli časy, keď mi prišlo za deň aj 30 mailov a to bola pošta “vyžiadaná” – musel som ju čítať a odpisovať.

No čo som chcel vlastne napísať. Mal som v oprave notebook a tam mi zmazali všetky data. Zálohovaný firefox z heslami som mal, no nie na Viste. A teda mi zmizli všetky záložky. Keď som chcel pozreť slová, čo ma napadli, že by mali vysokú hľadanosť, nevedel som nájsť seznam “štatistiku hľadania”. Tak teda som si povedal, že aj nato píšem tento “blog”, aby som to mal už vždy po ruke.

Takže tu je seznam Statistiky hledanosti a Google Keyword tool. Vďaka tomu budete mať prehľad, ako často je fráza alebo slovo hľadané, či sa vám oplatí robiť web. (ak ho chcete “primary” na zárobky a nemáte zatial iný zdroj traffiku ako search engines)

Osobne oveľa radšej využívam seznam, síce stránky pre Česko nerobím, ale podobná hladanosť bude aj na googli. A google mi príde neprakticky, captha je tam podľa mňa zbytočná, nemá to dennú hľadanosť, zbytočne veľa keywordov a hlavne som ešte neprišiel nato, ako to zobrazovať podľa krajín. Popravde som to ešte ani extra nehľadal.

Po dovolenka ma ešte ale potešila jedna stránka. Robil som na test jednu minisite, síce som tam dal veľa textu (nemohol som si pomôcť) a teda aj času, no nerobil som žiadny linkbuilding. Dal som ju len registrovat do 150 katalogov, no už je na 6stej pozícii na hľadaný keyword v Google. Keď na ten web dám ešte odkazy z mojích ostatních webov, mohlo by sa to umiestniť tak na 3 aj vyššie, no bojím sa že na tej 6tke bol iba ako web “nováčik” zvýhodnený. Denná návštevnosť tak 100 až 150 z jedného keywordu. Ešte teda urobím linkbuilding a dúfam, že to bude bezúdržbové.


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com