Kvalitná reklamácia

August 11, 2009

nasral ma den Dnes to vyzeralo na celkom super deň, ráno som mal ísť pomahať ocovi, no nejak neprišiel a náhodou prišli kamaráti, že ideme opekať (Keďže sú to spolužiaci, bývaju XX kilometrov odomňa a nie často sa takto stretneme). Tak sme šli kúpiť pár pív, špekačiek, chleba, … Vyšli sme na bicykloch na naše typické “opekačské” miesto, založili oheň a vyzeral to ako super deň. Celý deň som nebol na PC, čo sa často nestáva. Večer som sa vrátil od suseda (23;00), a myslel som, že uspokojivý deň zakončím počúvaním pesničiek od Offspring (idem na budzogáň), no zmenil sa na nepoznanie. Bodaj by som ten firefox ani nezapínal.

Skazený večer začal tým, že mi nešla stránka, hosting owner mi ju blokol. Lepšie povedané housing, kedže je to prenajatý server. Keďže to má niečo z warezom, začal som aj googlovať o piracy a warezoch, no moc som sa toho nedozvedel. Bol by som rád, aj keby som sa toho zbavil, dal to nejakému online kamarátovi, ktorý by to mal napísane na seba a za server by platil z reklamy ( cez 14 000 unikátnych usa návštevníkov denne, by mala byť pohoda).

Náhodou mám práve tento mesiac nový server, tak som to chcel presunúť zatial k nemu. No zrazu, prvý krát za pár mesiacov, práve dnes má Subreg.cz maintanence, a do 4tej sa mi dnes hore byť nechce. Aj keď toto dopíšem tak o 2hej a kedže ešte budem pozerať nejaký serial, možno to ešte stihnem.

Keď som bol vystresovaný z toho warezu, ako sa toho zbaviť a aké je konkrétne právo v ktoréj krajine (kvôli Bushovi Irak podporuje warez 😀 ), tak som si pozrel ďalší mail, a čuduj sa svete asi si niekto myslel, že dnes toho ešte znesiem. Prišiel mi mail, že môj nový notebook lenovo, ktorý je v oprave a mal byť akože kvalitný (za mesiac sa pokazil), je hotový. Teda za 3 dni to bude mesiac, čo na neho už čakám. A oni mi ešte napíšu, že im mám zaplatiť, za 2 hodiny práce 54 eur. Keďže sú officialný a zmluvný partneri lenova, myslel som, že za reklamáciu sa neplatí. No v tejto dobe sa asi musí platiť za všetko. Tak som im len pripomenúl, že som v zarúke, či si robia srandu a napísal na práva spotrebiteľa, či mi náhodou nevedia pomôcť. Asi ešte napíšem na pár diskusných fór.

Tak uvidíme zajtra, teda to je už dnes. Celkom som sa pri písaní ukľudnil, keďže písanie po slovensky s diakritikou mi ešte nejde, dosť to zmení tému myslenia mojej hlavy, sústredím sa na “ďobanie”.


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com