České domény sa už kopia

March 02, 2010

cznic-150x145 Ako som kedysi oznámil, začínal som kupovať české domény, lepšie povedané registrovať. Pomaly sa to hromadí a ja rozmýšľam, ako to už začať monetizovať, nech si to na seba aspoň zarobí. Odkazy nechcem predávať veľmi lacno, lebo si tie weby cením :D. Keďže majú pagerank vysoký a históriu dlhú, vždy dám riadne vysokú cenu. Už len preto, že zatiaľ toho nemám moc predané a nechcem všetok “link juice” z webu odvádzať len na jeden predaný odkaz. Zatiaľ fungujem asi tak, že na deň registrujem jednu doménu .cz. Chcel by som aj nejaké tie .sk, ale sú drahé a radšej kúpim 3 české ako jednu slovenskú. Tie domény, čo nakúpim dám raz za dva týždne na sworp (Ony sú tam namerované stále, ale nechce sa mi to po jednej pridávať), a vždy niektoré prekvapia s návštevnosťou. Napríklad po pridaní domén pred pár dňami sa našiel jeden pekný kúsok. Objavila na prvom mieste expirovaná doména kaviarni z Brna(tam chcem ísť na školu, mohol by som ju potom vymeniť za permanentku na kávu a čokoládu 😀 ). Traffik sa vyšplhal za včera na 668 UIP (12 000 zobrazení). Čo je veľmi pekne a zatiaľ jednoznačne vedie. Rozmýšlam, že by som mohol nájsť nejaký affiliate na kávu a spojiť to aj s cafebeng a už nejako začať ten traffik konvertovať. Z tých 668 návštev nebol ani jeden klik. Trochu ma ešte straší tá návštevnosť, pretože dve domény, ktoré mali 100-200 uip na deň na sworpe, majú 10 návštev dokopy na namedrive. Hodil som to tam na skúšku. Aj keby to zarábalo, asi by som to tam nenechal, potrebujem nech google indexuje doménu ako stránku, čo sa na namedrive asi nepodarí.

Začínajú sa mi črtať už tematické weby. Napríklad doména expirovaného beta projektu seznamu pre reality a doména firmy pre “montované rodinné domy”. Sem tam sa mi podarí chytiť domény z microsoft projektov, no polka z nich aj tak z microsoftu odkaz stratí.

Trochu ma zaráža sworp a jeho štatistiky. Spomínaný traffik vyzerá umelý, teda hlavne z robotov. Mali by to nejako filtrovať. Nasvedčuje tomu aj screen, kde sú hľadané frázy “logické“. Keď som už tú kávovársku doménu zverejnil, dám jej aspoň backlink.


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com