Predaj odkazov bez penalizácií?

March 09, 2010

Authority backlinks Predávanie odkazov bolo vždy problémom najmä pri masívnych a dlhodobých predajoch. Človek si to nemôže ustrážiť tak, ako by chcel a google tieto systémy odhalí do pár mesiacov/rokov. Presne toto sa stalo backlinks.com, ktorý si za pár mesiacov vytvoril pevnú pozíciu na trhu z predaja odkazov na internete. Sám som backlinks používal a vedel, že dlhú budúcnosť pred sebou mať nebudú. Čudoval som sa, že prečo neopravia chyby, čo v systéme mali aby minimalizovali stratu publisherov. Teraz je to už všetko inak, backlinks je v podstate pochovaný a s odstupom času, po kope nových projektov od nich mi pripadá dokonca ich riešenie problémov už nie tak stratovým a nepochopiteľným.

V podstate Backlinks založili hŕbu projektov na predaj odkazov intextových, predaj článkov a všetkého možného v obore. Len jedna vec im chýbala. A tou bola náprava ich najzárobkovejšieho systému namiesto vytvárania nových. Už pred dvanástimi mesiacmi mi bolo jasné, že backlinks končí. Nebolo to až tak správne tvrdenie, za tých dvanásť mesiacov sa ešte dalo bez problémov nahrabať x.xxx$ bez väčšej námahy. Teraz ma aj trochu mrzí, že som to tak skoro odpísal.

No vrátim sa k podstate, najväčší problém backlinks.com bolo:

1. Banovanie webov za predaj odkazóv od google.

2. Kopa adult a gambling odkazov (čo sa dalo ale bez problémov filtrovať)

3. Predaj odkazov na jednostránkových doménach s pagerankom bez originálneho textu.

Prvému bodu by sa dalo zamedziť manuálnym pridávaním odkazov. Nechápal som, prečo to backlinks hneď po zvýšenej aktivite banov nepoužil, no teraz už mám teóriu. Backlinks používalo kopa ľudí, ktorý sa nechceli starať o reklamy, len dostávať peniaze. Preto táto podmienka neprichádzala v úvahu. Je preto podľa mňa lepšie, že sa nabalili na backlinks a nechali ho v kľude “zomrieť”. Spustiť nový projekt má niečo do seba. Hlavný faktor uvediem na príklade directoglobal. Po sérií neúspešných updatov a problémov sa kopa publisherov proste zaprela a prestala directo používať. Strata pageranku(poprípade Sranku) im za to nestojí. Aj keby DG všetko teraz doladili do poslednej bodky, stále by bolo x, možno xx percent, čo by directu už neverili. Preto vytvoriť nový projekt znamená nová šanca bez záväzkov. Trochu stratia pri propagovaní novej, dlhej domény. No sandbox im nehrozí (vek domény siaha pod 2007).

Druhý bod vyriešili v novom systéme jednoduchým blokom, nepovoľujú predaj ani kúpu odkazov či už gambling alebo adult.

Tretí bod sa budú snažiť vyriešiť vlastným hodnotením domén a webov. To si celkom neviem predstaviť pri takom množstve webov, aký zjavne budú mať. Konkrétne pridajú v hodnotení nasledujúce faktory:

1. Vek domény.

2. Počet spätných odkazov vedených na stránky.

3. Počet spätných odkazov vedených zo stránky.

4. Google pagerank.

Celkom logické argumenty, keďže rozsah stránky a nový design by sa asi ťažko kontroloval. Dúfam (teda som o tom presvedčený), že to už majú všetko zautomatizované (vek domény, backlinky). Mohli by ešte zaradiť do kritérií aj unikátny obsah(to už by bolo problém hodnotiť automaticky a rozoznávať originály), to by určite v nepomere zamiešalo hodnoty. Nové hodnoty dolárov sú nasledovné:

  • Pagescore 1: $3/month
  • Pagescore 2: $6/month
  • Pagescore 3: $12/month
  • Pagescore 4: $18/month
  • Pagescore 5: $24/month
  • Pagescore 6: $36/month
  • Pagescore 7: $60/month
  • Pagescore 8: $90/month
  • Pagescore 9: $150/month
  • Pagescore 10: $180/month

Môžete si všimnúť, že sumy sú oveľa vyššie ako na backlinks.com. Takže sa budem očakávať aj menej prijatých webov a s menším pagescorom v pomere ku pageranku. Tento systém vyskúšam na pár weboch a uvidíme. Manuálnym pridaním odkazóv krásne zamedzím penalizáciam. Už len záleží, aký pagescore dostanem a či ma vôbec zoberú. Po pár pokusoch by sa hádam dala maximalizovať aj hodnota pagescoru. Ešte má zaujíma, koľko advertiserov im do systémy príde bez adult a gambling. Ak budú presúvať advertiserov zo systému backlinks, nemali by s tým mať problém. Backlinks sklamalo z môjho pohľadu skôr publisherov ako advertiserov. Taktiež kvalitnejší výber ich musí prilákať.

Affiliate systém nemajú, registrovať sa môžete na adrese AuthorityBackLinks.com. Držím palce!

// update 17.4.2010 : Písal som im, prečo ma stále nepovolili. Odpísali, že stále rozmýšľajú, či povoľovať alebo blokovať weby z CZ alebo SK. Asi sa nakoniec rozhodnú pre blok a sústredia sa len na Eng weby.

//update 26.7.2010: Ak máte záujem o spätné odkazy, môžete si vybrať z mojej ponuky spätných odkazov. Nemusíte tak platiť polovicu systému a získate kvalitné odkazy!


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com