Ciele na rok 2019

January 06, 2019

Práve som dočítal Year in Review 2018 a hovorím si WOW, veľmi ma prekvapuje, že človek, čo vybuduje Microsoft, si nájde čas na toľko filantropických aktivít a tak dobre využíva čas. Napadlo ma, že si dám aspoň pár cieľov pred ďalším rokom. Hrotiť to nebudem, ale aspoň na konci roku uvidím, či sa mi niečo podarilo a ak nie, bude to wake up call.

1. Znížiť výdavky aspoň o 10% oproti roku 2018

V predošlom texte som spomínal, že mi za minulý rok stúpli výdavky o 30% a rok predtým o 20%. To sú neudržateľné čísla, takže tento rok sa posnažím to držať na uzde. Nechcem sa moc uskromňovať, ale mohol by som sa vyhnúť napríklad kupovať lety pár dni/týždňov pred odletom za vyššie stovky eur.

2. Získať aspoň v donations 100 eur z Digrin.com

Momentálne som tam dal aspoň donate cez PayPal, potreboval by som to ale prerobiť, nech lepšie ukladám a pracujem s akciovými dátami. Vykresľovať štatistiky a čo najpresnejšie odhady dividend. Ešte stále väčšina investorov používa excel, kde si manuálne vypisuje svoje dividendy, čiže pár uživateľov by to mohlo mať. Problém tu je, že sa mi nechce po práci znova programovať. Momentálne nemám žiadnu donation 🙂

3. Kúpiť si auto, ktoré som plánoval kupovať už pred 10 rokmi 😀

Tento rok by som sa už mohol konečne odhodlať. Ideál v prvom pol roku. Vlastne to znamená, že sa mi nepodarí výdavky znížiť o 10%, takže cenu auta do 1. nezaradím.

4. Napísať aspoň 5 článkov o IT

Toto bude hádam celkom v pohode, len z práce niečo pozliepam dokopy. (nebudem to zverejňovať tu)

10. 2029 cieľ: Pasívny príjem, čo pokryje všetky moje výdavky

Podľa mojích odhadov mi na to nebude stačiť ani 30 rokov. Akcie kupujem ~3 roky a zatiaľ ročná dividenda nepokrýva jeden mesiac z roka. To ale necham na starosť o 5 rokov múdrejšiemu Lukášovi. Dúfam, že dovtedy budem mať skúsenosti aj s krízou v investovaní 🙂

Záver

Tak to mám celkom málo cieľov, o to si budem viac nadávať, keď niektorý nesplním. Do konca Januára si ale dovolím ešte nejaké pridať, ak ma niečo zmysluplné napadne. Asi by som tam mohol dať niečo ako ukulele či nabrať nejaký nový skill.


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com