Ciele na rok 2020

January 12, 2020

Aký pekný rok. Mám pár minút pred spánkom, tak napíšem nejaké aktuálne myšlienkové pochody čo sa týka mojích cieľov.

Začnem asi vyhodnotením cieľov za rok 2019. Tie cieľe som priebežne vobec nesledoval, takže úspešnosť je skôr náhodná ako niečo, o čo by som sa pravidelne snažil.

 1. Prvý cieľ bolo zníženie výdavkov o 10% bez ceny auta – to sa podarilo, dokonca o 15%.
 2. Donations na digrin.com neboli žiadne, ale aj napriek tomu, že som sa tomu nevenoval ako som chcel, návštevnosť tam organicky rastie a ozývajú sa mi investori s reportom bugov či requestami na features. Takže tu je to len mínus nejakých 150 usd ročne na server.
 3. Auto som kúpil, aj keď až koncom roka a to som mal deadline Apríl aby som mohol v lete viac šoférovať. Ale tu som happy, škoda len, že s autom z Nemecka je viac starostí ako som čakal. 😛
 4. Články o IT som sa rozhodol nepísať, zmenil som pozíciu na manažérsku a potrebujem sa v tejto oblasti viac zlepšovať. Veľa kníh prečítať a skúsenosti nabrať.

Za mňa celkom dobre, myslel som, že 1 goal missnem, digrin ma stále teší (dokonca som tam včera pridal novú featuru) a auto tiež cajk.

Goals 2020

Budem ich asi priebežne dopĺňať a aj mesačne sledovať, či sa to hýbe. To by mohlo pomôcť.

 1. Rozmýšľal som, že dobrý cieľ na tento rok pre mňa môže byť kúpa bytu. Keď mám teraz nájom 220 eur v centre Brna za izbu, obávam sa, že mi to výrazne zvýši výdavky, ale predsa len je to z väčšej časti investícia. Tridsať ročný človek by mohol mať aspoň byt 😀
 2. Spolubývajúci mi nechal dve knižky – v tieni mafie (celkom ma to bavilo, ale niekedy dobrý humus). Takže v rámci znižovania môjho screen timu by som rád dajme tomu prečítal 10 kníh tento rok. Je to málo, ale ja knihy vôbec nečítam, lepší zdroj mi vždy prišiel internet, kde čítam kratšie články, ktoré sú viac up to date a kedykoľvek môžem zmeniť tému či oblasť.

Prečítané knihy:

 1. V tieni mafie 2 (jednotku som prečítal v Decembri)

 2. Naučte se investovat 2. rozšírené vydaní

 3. Managers path

 4. Jak investovat sám a bez bank

 5. Akciové investície – Daniel Gladiš

 6. The 4-Hour Workweek

 7. Znižovať screen time – mam rescuetime appku, z toho to pôjde dúfam dobre merať a musím nájsť zmysluplnú aktivitu ako náhradu.

 8. 2029 cieľ: Pasívny príjem, čo pokryje všetky moje výdavky

Tento cieľ mi ostáva dlhodobý z minulého roka. Momentálne by som povedal, že pasívny príjem mám tak 10% z výdavkov.


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com