Google poupravil Pagerank Update

July 16, 2009

![Pagerank update](../uploads/2009/07/google-pagerank.png som si všimol zmenu ohľadne pageranku. Pamätám si dobu, keď každý šalel, aby mal čo najväčší Pagerank. Bolo to asi pred 2mi až 3mi rokmi, keď sa do Česka, či Slovenska dostal systém ohľadne predávania: odkazov Backlinks.com. Ľudia, ktorí sa pohybovali na nete a chceli zarobiť, pochytil ošiaľ ľahkého zárobku, každý jeden z nich si začal čítať články, ako zvýšiť pagerank. Začali spamovať blogy, stránky a vymieňať odkazy.
No chcem sa dostať k podstatu článku, a teda že google zmenil typickú aktualizáciu pageranku. Dôvod, prečo mnoho úspešných ľudí predávajúcich odkazy pre backlinks.com prestalo s týmto “businessom”, je že google im začal znižovať Pagerank. Keďže weby tvorili len pre pagerank, zrazu boli na nule, teda v mínuse, lebo investovali do toho čas. Ďalším mínusom bolo, že pagerank update sa konal len každé 4 mesiace. Preto aj keď ste vytvorili web, museli ste čakať 4 mesiace na PR update, potom nasadiť Backlinks.com a čakať kým sa sloty vypredajú, a mesiac kým vám z nich príde payout (výplata).
Toto sa momentálne mení, aj ja som sa snažil využiť pagerank update a backlinks.com na zarobenie par korún, no potom, čo mi google zhodil katalóg na PR3 z PR5, som tento plán z časti pozastavil. No kamarát v tom začal robiť, ma cez 30 CZ webov s pagerankom, ja mu len vravím, nech si počká na google „ban“ update a skončí s tým :). No minule mi napísal zaujímavú informáciu:

Bol pagerank update, stúplo mu na 10ich weboch pagerank. Ja som mu napísal, že to nemôže byť pravda. Predsa mne sa nič nepohlo, na forách a na blogoch nič nebolo. No on trval na tom, že to bol pagerank update. To isté sa zopakovalo pred pár dňami. Taktiež nebol žiadny PR update, len mu stúpol pagerank na 10 weboch. A tu už som začal rozmýšľať, že google zmenil podstatu pagerank updatu. Weby, ktoré nemajú pagerank, dostanú pagerank. Tie weby, ktoré pagerank už majú(1 až 9), si musia počkať na globálny pagerank update. Teda tie, čo majú nulu alebo disabled, dostanú pagerank (ak nato majú dostatočne silné backlinky) do pár týždnov aj bez Google pagerank updatu.
Toto teda značí, že google bude neustále meniť pagerank nastavania, kritéria a updaty. Možno sa raz dočkáme, že pagerank sa bude na stránke objavý hneď, pri získaní silného backlinku ihneď stúpne a podobne.
Ešte je jedna zmena, ohľadne viazanosti Obsahu stránky a pageranku, ktorá je dosť možná, no nato nemám dosť dôkazov. Možno o tom bude téma ďalšieho článku.
Dátumy pagerank updatov


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com