Moje obľúbené rádio

September 28, 2011

Pred zhruba rokom mi jedna krásna duša ukázala rádio, ktoré hrá podľa mňa úžasnú hudbu. Ako malý som počúval Punk, Punk-rock. Pomaly som sa samozrejme umierňoval a teraz sa teším rocku. Radio Paradise vyberá to najlepšie z Classiky a modernej hudby (pecky ala moderne superhviezdy tam však nenajdete). Hudba počúvam pomerne často a dokáže ma dostať do iných myšlienok a stavov. Preto neustále hľadám nejaký zdroj hudbu, ktorá mi niečo dáva a Radio Paradise je jedným z takých zdrojov. Píšem o tom aj preto, lebo som nedávno práve tomuto rádiu spravil svoju prvú dotáciu, xx usd. Podľa mňa ani nie moc, ani málo. Dúfam, že sa to nezvrhne a nezačnem donatovať každý open source program, ubuntu appplication či wp plugin, ktorý použijem.

Istý čas som chcel pre hudbu spraviť aj stránku, na spôsob twittera s hudobnými videami. Síce youtube túto funkciu sčasti plní, chcel som niečo vlastné, ako na niektoré songy nikdy nezabudnúť a mať ich pekne podľa dátumu objavenia zoradené. Taktiež sledovať iných ľudí, podobne ako plán s internetovými obchodmi spreposielaním objednávok, sa nikdy nenaplnil. Stačilo by mi to spustiť na mp3archiv.net, kde bolo pri nefunkčnosti stránky ešte pred rokom cca 1000 uip denne (dnes možno 300).

Momentálne mi začal 3 semester na škole a zoberie mi to všetok volný čas. Neustále si zvyšujem latku a tak mám tento semester zase o 8 kreditov viac ako minulý. Pomaly si vyberám aj praktickejšie a užitočnejšie predmety z môjho pohľadu, takže cítim, že ma škola posúva tam, kde by som sa sám nedokopal a k tomu extrémnou rýchlosťou oproti môjmu štandardu.

V najbližšej budúcnosti sa chcem naučiť javu, písať na icitacky.sk raz za týždeň, spustiť niečo podobné kindlefire.cz (predané amazonu za symbolických 100 usd kvôli trademarku) a čosi dopísať aj na pozeraj.me, ktorá ma ešte stále nejaký druh google banu. Úplne prejsť z winu na Linux a naučiť sa nabúrať do wifi. Ešte dosť vážne uvažujem o Erasme v Španielsku, ale asi od toho upustím a sústredím sa na naberanie vedomostí. (v podstate som tam chcel isť nie pre seba, ale len pre budúce ja, ktoré by túto nevyužitú možnosť mohlo raz ľutovať. Mal by som sa skôr riadiť prítomnosťou a kašľať na budúce ja )

Betstavky.sk som mal v pláne cez prázdniny spojazdniť, ale nevyšlo to. Nenašiel som wordpress programátora a tak bohvie, kedy to bude. Sám momentálne nemám čas učiť sa funkcionalitu wordpressu. Ak poznáte nejakého wp programátora, odkážte ho na mňa, prosím vás.

Tento semester by ma potešilo, ak navštívim Cirque du Soleil vo Februári, lebo sa mi to zatiaľ kryje s vytrhávaním “múdreho zubu” a nerád by som, aby sa to vypredalo ako teraz Barcamp v Brne. Pred pár rokmi som videl video Alegría a povedal si, že keď budem veľký a bohatý, pôjdem na ich vystúpenie. Bol to jeden z mojich dlhodobých cieľov. Alegriu už nehrajú, ale aj tak by som si ich vystúpenie bez zvierat pozrel, síce ako chudobný a malý. 🙂

Pekný deň/noc.

//edit. Sumu som nahradil za xx, je to predsa donation a je jedno, koľko to je. Tiež som to písal ako moju prvú dotáciu a nebola prvá. Mám proste hlavu deravú. 🙂


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com