Expirovane com domeny mi stále nedajú pokoj

August 26, 2011

Ako som už pár krát písal, mám spravený script, ktorý mi každý deň prejde všetkých 200k (alebo koľko to teraz býva) domén, skontroluje alexa rank a pošle mi ich na mail zoradené. Ako som už písal, regol som len na začiatku asi 20 domén a len jedna je zisková z parkingu. Ale na to, že je to handreg to možno nie je ani až taká zlá konverzia. V podstate dajme tomu 19 je stratových (tam som zo 8 nechal expirovať, na 10 som niečo spravil za deň a doteraz to zarobilo tak 450 usd) Jedna sa teda na parkingu hereje a tam zarobila 54 usd zatiaľ. Za rok, možno dva. Ale o to mi nejde.

Za ten rok, čo mi denne príde na mail 200k domén, je toho už hodná kopa. Alexa rank nemá význam, lebo ten sa dá v poslednej dobe ľahko manipulovať odkazmi pri 500k plus. Ale tak v týchto doménach je strašný obrať a vysoké provízie za zákazníka a nejako by som to chcel využiť. Ak mám teda 72 mega domén v záznamoch zoradené podľa alexa ranku, už sa to dá odfiltrovať na pomerne dobrú tabuľku.

Najlepšie by bolo dobre spraviť web, kde by sa zobrazovali tieto zoznamy. Staré záznamy by som odfiltroval podľa registrácie. Tie, čo sú registrované, by sa nezobrazovali a skontrolovali by sa zase o rok, či sú volné. Tie co sú volne k registrácií, by sa ešte vyfiltrovali podla alexa ranku. Lenze alexa rank je ako píšem nepresný. Ale čo je presné, sú yahoo odkazy. Takže by som potreboval zobrazovať aj yahoo odkazy pre domeny. Tam je to už horšie, pri frekvencii nad 1 sekundu yahoo banuje ip, z ktorej sa podáva dopyt. To znamená, že máme 200 k domén. Jedna doména za sekundu (200 000/(24*3600)=2.32), potreboval by som minimálne 3 Ip adresy, z ktorých by sa celý deň vykonávali dopyty na yahoo. Lenže yahoo môže máť výpadok, stránke to pri preberaní a ukladaní yahoo ranku bude trvať viac ako sekundu. Plus potrebujem raz za čas prekontrolovať aj staré domény. Tak minimálne tak 20 ip adries na simultánne kontroly yahoo backlinks. Yahoo backlinks už pokladám za pomerne silnú výpovednú hodnotu a expirovanej doméne.

Potom sa môžu pridať ešte nejaké ďalšie traffic ranky a backlinks ranky, ale tie už sú poväčšine nepresné.

A pri takto ofiltrovaných údajoch ma napadajú dve možnosti, ako to dobre monetizovať.

1. Na stránke zobrazovať len prvé písmeno a koncovku domény a zobraziť alexa range(pri alexe 793111 zobrazim 793***) a yahoo backlinks. Celý názov domén by sa objavil až po registrácií, ktorá by bola ze nejaký mesačný $xx. V prípade, že by chcel prístup aj k histórií domén, zase by si napríklad priplatil. Vyhľadávať by sa dalo pomerne dobre aj podľa keywords v doméne, pri db takej veľkosti.

2. Na stránke by sa zobrazovali celé mená domén, aj alexa aj yahoo. Platené členstvá by neboli, len massive propagácia na nejakého registrátora odchytu týchto domén. Napríklad snapnames.

It pays: 20 percent of net proceeds on new customer activity and 5 percent for existing customers.

Najlepšie by asi bolo spojiť obidva prístupy.

Verím, že ak by sa našiel nejaký registrátor s vyššou úspešnosťou odchytov, sem tam by sa niekto registroval aj cez affiliate link. Tam ak si dobre pamätám začína cena za odchyt na 70 usd, čo je dosť na to, aby sa to oplatilo.

Jediné, čo ma od toho odrádza, je čas. Bolo by to treba napojiť na terajší script v jave, kúpiť vps/server a nastaviť tam 20 subdomén s inými IP adresami, aby kontrolovali to yahoo. Kým sa prejde len terajší zoznam domén, to potrvá. Plus konkurencia logicky vysoká.

Niečo také možno je, už som sa o to dlho nezaujímal. Podobné stránky sú isto, avšak yahoo a ďalšie data pri tom asi nikto nezobrazuje. Alebo áno?


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com