Monopol Google

July 24, 2011

Tak tento článok je brutálny. V podstate tam chlapík píše, že používal gmail (importoval data z ostatných mailových schránook, písal si s rodinou rozlezenou po svete, s profesormi o budúcej škole), google docs (mal uložené väčšie množstvo dokumentov), google reader (články pridával po jednom, neboli to články, čo holen zabávali, ale články potrebné pre jeho študentské účely), google apps(firma), google picasa(nahral tam stovky ak nie tisícky svojich fotiek) a dokonca si kúpil doménu cez google a Google bookmarks (Stratil všetky svoje záložky, ktoré predtým do googla po jednom nahrával z rôznych miest počas 6tich rokov). Svojej rodine a známym doporučil používať google produkty, vo firme presvedčil spolupracovníkov, nech kúpia nejaké tie aplikácie v google apps a začnú ich používať. Kúpil si akcie google.

Riešil svoje zablokovanie účtu, písal na fóra googlu, kde samozrejme google skoro nikoho nemá. Písal maily na každý jeden kontakt, čo našiel na google. Bol fyzicky v dvoch kanceláriach Google v jeho meste, a nikto mu nepomohol. Neskôr sa ozval zamestnanec firmy google, ktorý mu skúsil pomôcť. Napísal svojim spolupracovníkom a oni mu aj tak nepovedali, prečo bol jeho účet zablokovaný.

Toto celkom nechápem a celkom ma to vystrašilo. Síce používam len Google Calendar (nie zase vo veľkom množstve), google reader (v podstate to teraz nahradza twitter). Ale neviem si predstaviť fungovať bez google analytics(ako webmaster proste nie určite by som porušil pravidlá google a založil si nový mail, plus pár dni aktualizácie a menenie kodov na stránkach. História webov a štatistiky by boli tiež neopísateľne stratové) a Gmailu(asi 11 000 mailov, kontakt na klientov, školske maily (na školskom maily si ich neukladám, len preposielam), nejaké tie heslá, domain listy, …). Dokonca chcem využívať gmail aj na všetky maily, ako admin{at}ranky.sk a podobne. Proste podpora pre eshopy. Všetko to spravujem z jedného účtu a tak by jeho deaktivácia bola pre mňa katastrofálna.

Ako si obnovím heslo, keď na jednu z tých 100 stránok zabudnem heslo? Nie, nepoužívam heslo 123456 ani password a heslá dosť často obmieňam a vymýšľam nové. Neviem si predstaviť bez toho online život. tá myšlienka zrušeného účtu by pre mňa bola takmer likvidačná. A keďže ste pri registrácií súhlasili s podmienkami, aj Vám môžu zrušiť účet bez dôvodu.


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com