Nové domény do portfólia?

January 17, 2010

domain portfolio Už dlhšiu dobu registrujem expirované české domény, hlavne kvôli histórii, sile domény = sila webu, sile odkazov, pageranku a pod. Pred vianocami som mal pár mesačnú pauzu v registrovaní domén, keďže som ich mal už veľa a všetko prázdne. Po pagerank update som zase dostal ban na 5 webov vďaka backlinks.com, no pagerank update mi zase na asi 20 weboch hodil pr4 (čo poteší keď nie sú ani prelinkované) a pomaly na nich začínam robiť minisites. Už disponujem dosť veľkým množstvom silných webov na to, aby som presadil svoje projekty na popredné miesta vo vyhľadávačoch bez väčšej námahy, no to čo sa mi stalo pred zopár týždňami mi trochu narušilo plány. Našiel som portfólio domén, na ktoré odkazuju veľmi silné stránky. Domény majú odkazy z popredných inštitúcií ako z Česka, tak aj celosvetovo. Síce odkazov nieje veľa, ale stačí to. Domén je až 70, čo predstavuje asi 14 000 czk. Toľko presne na subregu mám, len sa bojím, že si nenájdem čas na ich monetizáciu, či tvorenie mikrowebov. Domény sú dosť krátke a anchor text na ne je taktiež veľmi pekný. Sú to v podstate časti Českéj republiky.

Teraz rozmýšlam, či:

1. Ich všetky vykúpiť naraz a pomaly budovať portfólio.

2. Pomaly ich povykupujem, podľa toho, ako rýchlo budem stíhať robiť weby.

3. Počkám na akciu ako bola na subregu pred vianocami, ktorá netuším kedy príde. 🙂

4. Možno sa niekto posnaží a najde ich predomnou podla tohto článku a budem mať pokoj. 😀

Tých 10 tisíc, čo mi ešte chýba do top partner cenníku by som dorazil a domény kúpil aj tak dosť lacno.

Neskôr som sa samozrejme rozhodol, že domény tak či tak kúpim, len teraz ešte vymyslieť, čo tam dať. Keďže sú to domény z oblastí Česka, rozmýšľal som o travel weboch. Také veľké prelinkované portfólio by možno niečo aj na invii zarobilo. Len kvalitný obsah na 70 webov, na jednom tak 5 NS strán textu by stálo ďalších 20 000 czk. Ešte mi prišiel na um systém, ktoré sa pred nedávnom pohyboval na webtrhu. Predaj miesta v katalógoch pre firmy. Už neviem najsť link, ale skúsim ho opísať. Na tom scripte bola google mapa, napravo bol zoznam všetkých firiem v tej oblasti a keď si niekto zaplatil, mohol tam pridať kompeltný profil firmy a bola na prvých miestach, teda zvýhodnovaná. Na tento system by stačilo pár textov na hlavné fráze ala “firmy v liberci” a podobne. Systém by automaticky pridával údaje firiem a zvýhodnoval ich na určitý čas. Tento scenár znie asi najlepšie, no ten systém neviem nájsť a taktiež sa mi marí, že bol dosť drahý.

Pravdepodobne ešte budem musieť počkať, hlavne preto, že nemám plán pre tie domény. Nechcem tam robiť mikroweby o mestách a hlúpo predávať odkazy, verím dosť tomu množstvu domén, len nájsť tú správnu cestu!


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com