Predaj textových odkazov - Backlinks.com

January 20, 2010

backlinks review

Ako ste si už od prvého slova a obrázka mohli všimnúť, snažím sa napísať recenziu na predaj odkazov cez backlinks.com. Síce je toho už plný net, no myslím, že tento článok sa umiestni vysoko na googli a tak by sa mohlo chytiť aj pár z vás, ako referralov. Síce už doba, keď sa na backlinks ľudia hrnuli a backlinsk zažívalo slávu, už prešla, aj tak sa možno niekto najde :). Moja história s backlinks.com začala v roku 2008, od mája. Začínal som len s pár dollármi, keďže som vlastnil len jednu doménu s blogom o novinkách z filmoch a podobne. Doména mala len pagerank 2, takže som len zriedka prekročil jednociferné výplaty. Po pár mesiacoch som dostal ban a na backlinks som sa vykašlal. Neskôr kamarát (nick controll) to rozbehol vo veľkom. Myslel som, že ho google banne po dvoch mesiacoch, no akurát vtedy prežil jeden google update (asi nasadil kód mesiac alebo podobne pred google updatom) a našastie mal vtedy google neuveriteľnú 6 mesačnú pauzu, z čoho mu zase polka prežila další update. Sám som teda skúsil dat pár pagerank 5 a 4 webov na backlinks. Zarobilo mi to asi 200 dolárov za 2 mesiace pri 5-7 predaných odkazoch(max 12 systém povoľuje). Čiže sa investícia do domén vrátila za mesiac (tak pol). Plus zarobíte viac, ak google update bude mať vačšiu pauzu(google pagerank update má najmenšiu aktivitu na začiatku roka. Google obľubuje sviatky.)Profil backlinks:

Backlinks disponuje výsokým počtom advertiserov a publisherov. Publisherov si samozrejme získali vysokými cenami odkazov a advertiserov jednoduchou administráciou, kvalitnými tematickými odkazmi a absolútnu pohodlnosť (odkaz sa sám pridá, predĺži, backlinks odkazy automaticky kontroluje a pod). Advertiseri samozrejme nie sú postihovaný za kúpu odkazov, google banuje len weby publisherov. Tým vytvára advertiserom zase možnosť, kúpiť odkaz realnej sily pagerank 5 za pagerank 2 (po penalizácií sa mení číslo, nie sila alebo pozície). Dokonca sa mi raz na českom webe predal odkaz na českú stránku, myslím, že tam bol hotel Praha alebo niečo podobné.

Cena za predané odkazy je nasledovná:

PageRank (PR) 1 Hlavná stánka $0.50 , podstránka(dohadujem, že aj subdoména) $.50
PageRank (PR) 2 Hlavná stánka $1 , podstránka(dohadujem, že aj subdoména) $1
PageRank (PR) 3 Hlavná stánka $2 , podstránka(dohadujem, že aj subdoména) $1.50
PageRank (PR) 4 Hlavná stánka $3 , podstránka(dohadujem, že aj subdoména) $2
PageRank (PR) 5 Hlavná stánka $4.50 , podstránka(dohadujem, že aj subdoména) $3.50
PageRank (PR) 6 Hlavná stánka $12.50 , podstránka(dohadujem, že aj subdoména) $10
PageRank (PR) 7 Hlavná stánka $30 , podstránka(dohadujem, že aj subdoména) $25
PageRank (PR) 8 Hlavná stánka $75 , podstránka(dohadujem, že aj subdoména) $50

Backlinks si z týchto odkazov berie 50 percent(čiže advertiser kupuje textový odkaz na pr5 za 9 dollárov).

Problémy: Samozrejme už spomínané bany, ktoré sú v poslednej dobe čoraz úspešnejšie. Taktiež advertiserov je pomenej(Som si vedomý, že som hore písal, že backlinks disponuje veľkým množstvom advertiserov, touto vetou som myslel, že len trošku zleniveli.). Možno nie menej, no reklamy sa tažšie predávajú. Mne google banol 4/5 webov na pr0 a jeden, ktorý ostal, bol už na minulom update znížený z pr5 na pr3.

Výhody: Backlinks platí vždy na začiatku mesiaca, vždy prvého (platba už prišla aj 2heho, no za to sa nezabíja). Ceny odkazoov sú na systém, ktorý ručne nekontroluje weby slušné. Nevýhodu to može mať len jednu, vždy sa najdu na backlinks “čuráci”, čo si pár dni pred výplatou zrušia odkaz a teda vám neplatia.

Výhoda je úprava kódu podľa vlastnéj farebnéj schémy, či templátu. Dá sa zmeniť farba písma, pozadia, veľkosť fontu a pod.

Záver: Backlinks sa vám určite oplatí, ak chcete zarobiť nejake tie peniaze. Ak sa však snažíte o pravideľný zárobok, dovolím si tvrdiť, že tento systém nieje ten pravý. Regfee sa vam vráti do pár mesiacov, ak už spomínane trafíte čas, može sa pagerank udržať aj 4-6 mesiacov. Dá sa s tým ďalej hrať, napríklad som chcel predávať odkazy na podstránkach, kde mám pagerank 4.(chcel som spraviť test, ako sa to predáva a či banne google aj homepage.) Ďalej bola backlinks alternatíva, ako znásoviť investíciu za 70 domén s pagerankom. No bolo by s tým za prve veľa roboty (hm, keď tak nad tým uvažujem, stačil by homepage, free šablona, text z wikipedie a predať odkazy po prvý google ban. Potom dať backlinks dole a urobiť prvotný plán. Google pagerank sa vráti). Prvotný plán je nerobiť nič také, čo sa za 3 mesiace rozpadne. Chcel by som niečo, čo vytrvá viac ako rok.

Záver2: Nejak som to zaspamoval mojími myšlienkami a skúsenosťami. No, súche stats mi bolo blbé sem dávať.

Jednou vetou: Ak je pre vás pagerank len zbytočné číslo, použite backlinks.com po prvý pagerank update (alebo kým vás nebannú) a následne ho dajte dole a už nikdy ho nepoužite (Ak vas banne google druhý krát za predaj odkazov, už to bude na dlhšie)!


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com