PPC arbitráž na google adwords existuje ešte v 2013?

February 10, 2013

Tak sa dnes stalo to, čo som myslel je nemožné v takomto roku. Čo je to tá PPC arbitráž? Nechce sa mi hľadať definície, ak vôbec na svk/cz sú. Ide o to, že si na google adwords (nie len tam, aj etarget a nespočetné množstvo ďalších serverov) kúpite traffic a predáte ho drahšie. Nič nezvyčajné, typický obchod. Až na to, že to má každý reklamný partner v podmienkach zakázané. Kedysi sa to robilo tak, že sa na google kúpil lacný traffic z nekonkurenčných keywordov a smeroval sa na stránky, kde sa za klik už platilo o čosi viac. Kľudne ste google nechali si posielať návštevnosť na svoje stránky a späť ste mu ho zase cez adsense ešte drahšie predávali 🙂 Sranda nie? No a dnes sa stalo niečo podobné.

Momentálne ma baví hrať sa so športovou tematikou a stávkami ako takými, či je možné nejako rozumne štatisticky a s extra informáciami byť plusový. Pritom sa dnes na google objavila celkom zaujímavá reklama. Na frázu “bet365“. bet365 - ppc arbitráž

Poviete si, čo je na tom a prečo je tam tá reklama len jedna? Je to jednoduché, google nemôže zobrazovať reklamy na trade marks, teda ochranné známky či názvy firiem. Takže tam žiadna reklama ani byť nemala.

Pokiaľ viem (nepoužívam adwords, tak sú to len moje domnienky a prečítané informácie), tak google schvaľuje každý inzerát osobitne. Rozumiem, že schvaľovanie asi prebieha sčasti automaticky a to tak, že trademark sa automaticky zamietajú a potom to už len schváli zamestnanec. No ako mohlo prejsť IBET365 a βet365? To predsa musí daný zamestnanec vidieť. Majú rátať s tým, že k takým irelevantným dotazom zobrazia bet365. Z tohto môže mať google problémy, už pár krát prehral súdy, kde zobrazoval na prvom mieste niečo iné, ako mal.

Síce neviem, ako sa to podarilo danému adwords partnerovi tam dopraviť, asi to extra ťažké nebude a s pár skúsenosťami sa na tom dá dobre zarobiť. Google to vníma ako stránky so šperkami, takže to asi nechali normálne schváliť a neskôr len zmenili názov a redirectli traffic. Ale zmena názvu sa musí podľa mňa tiež schvaľovať manuálne.

bet365

Redirect je však samozrejme absolútne proti pravidlám a oni chcú len zarobiť. Čo je sranda, že sa im to za pár hodín/dní oplatí. Mňa to ale neprekvapuje. Vďaka flashovej stránke bet365 sa mi raz podarilo dostať na prvé miesto v google pri hľadaní fráze “bet365”, na pár hodín. Chcel som odhadnúť, koľko môžu získať registrácií, ale ja som ich mal len pár. Ja som to získal na moju stránku, odkiaľ potom len zlomok ľudí prešiel ešte na bet365.com a vytvorili si účet. Spomínaný adwords podvodník však rovno z google smeruje ľudí na bet365 referral odkaz. Prešlo už 12 hodín a stále to funguje. Aj keď som tak 5 hodín dozadu tento inzerát nahlásil.

Záverom by som chcel len poznamenať, že je to podľa mňa skvelý zdroj peňazí. Doživotné provízie sú pre mňa ideál. Predstavte si, že rok budete niečo robiť a ste dokonca života s pasívnym príjmom. Samozrejme to tak jednoducho neplatí, lebo časom referralovia menia stávkové, všetko prehrajú prípadne sa liečia a podobne. No ak vychytáte takého závisláka, čo má bohatého otecka a máte 30 percent z jeho prehier, čo môže byť aj v desiatkach tisícoch mesačne.

No nič, hádam to google čoskoro napraví.

//17:53 11/02/2013 Tak už tam tá reklama nie je. Ale 24 hodín tam byť je pomerne dosť.

//03:08 13/02/2013 A sú späť 🙂


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com