Ranky.sk prve vysledky

July 04, 2011

Tak už mám po pár dňoch prvé výsledky z ranky.sk. Prekvapilo ma, že som to až tak zle porobil. Niekde som neošetril sql injection. Cron som spúšťal cez http, takže mi to alexa.com navštevovala a keďže som to nijak nelimitoval, denne aj x krát spustilo cron. Keďže db má za tých pár dní, čo to ide, už 4000 záznamov, dostal som aj ban od google na pagerank. Našťastie je teraz práve tá doba, čo sa stane raz za pol roka, že mám doma na pár dni brata a celkom rýchlo mi to opravil. Samozrejme ma tradične dobre zdrbal, že ako som to všetko hrozne pozliepal. Mal som v pláne začať už na betstávkach, no teraz sa toho celkom bojím, že to spravím zle. Ja to totiž robím tak, ako mi to prde na rozum a skúšam, až kým to nefunguje. Ale aby to bolo kvalitne, mal by som asi načítať texty, ako sa to robiť má, aby som sa vyhol častým chybám. Len na to nemám čas.

Bol som dva dni na Topfeste, kde teraz bohužiaľ hrali len dve kapeli, ktoré počúvam. Prvú som si užil nadštandartne, ale Sum 41 celkom sklamal. Niekto im asi nahovoril, že to je festival len pre metalistov, nech hrajú len tvrdú hudbu a poriadne sa nerozlúčili. Potom, ako som prišiel, vykuklo na mňa asi 7 mailov o aktualizácií, kde sa mi celá db s pagerankom vynulovala. To už mám zriešené. Fakt som nečakal, že sa tá databáza tak rýchlo zaplní. Ani nie za týždeň sa tam nazbieralo 12000 záznamov. Cronom to mažem, ak sú pagerank, srank a Yahoo backlinks nulové. To kosí počet stránok na 4200 momentálne. Tento počet aktualizovať yahoo nezvláda. To som dočasne upravil tak, že cron aktualizuje len tie záznamy, kde je yahoo nulový. Stále mám však od yahoo ban, tak to nemám zatiaľ ako otestovať. S návštevnosťou som celkom spokojný.

ranky sk google analytics 300x52

V screene ešte chýba pár hodín posledného dňa. Zajtra ešte idem na train trip na Ukrajinu len na otočku. Už by som aj začal upravovať betstávky.sk, chcem to v podstate len spustiť na WP, prepojiť užívateľov a pridávanie tipov. Len teraz mám fakt plný program, čo zbožňujem, lebo keď nestíham, znamená to, že veľa robím! Síce nie na internete, mám na návšteve na 2 týždne malých bratrancov, tak pri kompe nejak moc nepobudnem. A ozaj, dnes mi prišiel výsledok z opravnej skúšky z 27.6 (šťastný deň, pekne dopadol pagerank update, skúška a ešte pár detailov). Vedel som, že to bude tesné, našťastie som to spravil a nemusím na rok opakovať celý predmet. Tak už mám 75 kreditov a nič neprenášam. 3tí semester už začínam poriadnym programovaním, tak sa teším, že už nebudem kodiť ako honza od voza.


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com