Tak nám končia MS 2011 na Slovensku

May 14, 2011

Na majstrovstvá sveta som sa tešil, síce nie moc na výkon našej reprezentácie, lebo posledné roky viem že sme končili na konci tabuľky, no slovenskí hráči do toho dali viac ako mohli a som na nich hrdý. Už len dúfať, že niekto s tými mladými a celkovou korupciou na Slovensku pohne. Hádam k tomu pomôže aj práve táto staršia úspešná generácia. Ale nechcel som o hokeji, skôr sa posťažovať, aké som to mal ťažké s Pozeraj.me Celkovo som dúfal, že mi návštevnosť stúpne niekoľko násobne. Kvôli majstrovstvám som prerobil pozeraj.me z mikrosite na wordpress blog. Nakódoval na to moju prvú šablónu na wordpress (ale spravil som ju len funkčne, za prevedenie by sa hnabil každý lepší koder, keby mal access ku kódom templatu 😀 ). A ako to teda vlastne dopadlo?

Návštevnosť:

Majstrovstvá začali 29, kedy som mal aj najväčší traffic. Bohužiaľ som to nezvládol so serverom. Mal som to na vps, ktoré padlo ešte ráno, keď sa ms ani nezačalo. Presunul som to na quadcore prázdny server, ten však nebol doladený a nešiel dobre. Tak som to dal rovno na 8 jadrový server, kde však už bežalo pár väčších stránok a tak to tiež nebolo najlepšie riešenie. Celkovo však MS2011 nebol najfriendly ku serveru, keďže tam sa to nazbiera nárazovo za pár hodín či minút. To je problém, dôležité je, koľko ľudí je online a nie koľko denných návštev máte. Server bol ako tak nastavený, ale už pred pridaním pozeraj.me akurátne zaťažený. A tak, v dobe hrania, bolo stránku takmer nemožné načítať. Proste veľa ľudí online a ja som moc nemal čas upravovať limity a nastavenia. Na tomto serveri to bežalo po celý čas MS 2011, keď skončia, dám to späť na VPS.

Takže traffic, aj napriek tomu, že na lepšie nastavenom a nezaťaženom serveri to mohlo mať až niekoľko násobok traffiku, tu je pomer návštevnosti.

Pred MS(dva mesiace): 100 percent

Po MS(29.4-13.5): 782 percent

Monetizácia:

Affiliate (porovnanie 2 mesiace pred a počas ms): Počet klikov: 1082 percent. Počet registrácií: 1230 percent. Denný zárobok: 129 percent. Takže tu sa to moc nepohlo(29 percent hore).

PPC reklama(porovnanie 2 mesiace pred a počas ms): zárobok na deň: 888 percent.

Tvorba Obsahu:

Tak ako som už spomínal, musel som to prerobiť na wordpress a potom wordpress ešte x krát upravovať, aby som mal po slovensky kopec veci, lebo ja vždy stiahnem eng verziu a potom si to sam prekladám. Vždy všetko používam eng, a až po chvíli mi dojde, že to mám pre sk.

Vytvoril som pár návodov, dokopy 73 článkov. Ono sa to nezdá ale 4 články denne, prípadne 6 písať keď mám skúškové o tom istom nie je až taká sranda. Dosť mi pomohla stránka live results, keďže mi to prišlo tematické a užitočné.

Záver:

Ani neviem, prečo som to sem napísal. Asi som nechcel zabudnúť na stránku na live results na ďalších MS v hokeji či futbale. Každopádne s takými to datami sa nerád delím, takže sa asi nič podobné už neobjaví. Predstavu som mal inú, teda takú, že 2xquad core server to v pohode utiahne. Tiež som myslel, že bude viac registrácií na affiliate a aj zvýšený obrat. Aj PPC som čakal trošku vyššie. Ono tie percentá vyzerajú dosť vysoko, ale takto nárazovo na 15 mi príde, že som tomu dal viac času ako mi to zaplatilo. Skúsenosť je a už sa teším na ďalšie majstrovstvá, som zvedavý, či to niekedy budem robiť tak dobre, že už aj plusku a podobné googlom zvýhodňované denníky strčím do vrecka 🙂 . (btw, nechce sa mi to po sebe čítať, sorry za chyby, prípadne mi to v komentári napíšte a opravím)


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com