Zase si musím dať menšiu pauzu

February 23, 2011

Skúšky na vysokej škole som urobil za prvé dva týždne a najťažšie dve počas dvoch dní a tak som mal mesiac a týždeň na zameranie sa na moje domény a stránky a ako ďalej. Cez školu som sa hlavne učil a tento rok to vyzerá rovnako, teda ešte ťažšie, nahádzal som si 7 skúšok a keby dám tento semester všetko, čo mám zapísané, zbežne sa dá tvrdiť, že som za vodou. Musím sa preto plne sústrediť na školu a makať hneď od začiatku. Tie mesačné prázdniny, ktoré som v zime mal, sú teraz pre mňa motiváciou a dúfam, že letné budú podobné a nič nebudem prenášať či opravovať (aj keď sa tomu asi ťažko vyhnem). Či chcem alebo nie, musím sa starať o svoje projekty a konečne zaplniť domény, čo som predĺžil a jediné, čo sa na nich blyští, je pagerank. Tak čo som vlastne za ten mesiac spravil?Problém bol v tom, že mi vyberali mandle a tak som prvý týždeň behal po doktoroch a potom dva sa liečil. Tak sa nedá povedať, že by som len vymýšľal a robil na tom.

1. Mikroweby: Hneď prvý deň po poslednej skúške som spravil jednu stránku a počas toho mesiaca som spravil všetky weby, kde som mal texty a domény som predlžoval. V tomto spokojnosť.

2. MFA: Otestoval som pár webov s minimálnymi odkazmi na ne a čuduj sa svete, Seznam ako vyhľadávač, čo bojuje mfa, mi priniesol traffic, kde to pár dni zarábalo 4 doláre denne. Teraz neviem ako to je, moc ma to netrápy. Keby sa však na to zameriam, vstupné náklady sú asi 50 eur, teda po mesiaci to už je len ziskové, čo je brutálne rýchla návratnosť. Nejak ma to však neláka, robiť mfa pre seznam.

3. Dovolenka Španielsko: Po pol roku som to konečne dopísal, síce tam je určite veľa chýb, som spokojný a hádam si to o 5 rokov prečítam s úsmevom na tvári. Trochu ma mrzí, že na wp nie je lepší systém na prezeranie fotiek.

4. Google analytics: Pridal som si všetky weby na analytics, aj tie malé mikrostránky. Veľkým prekvapením pre mňa bolo, že napríklad fiat croma mala za prvých 5 dní štatistík 300 návštev za jeden deň. Myslel som, že v tom nemá nič traffik a nevadilo mi to, keďže odkazy plnili svoju úlohu. Takto sa dá teda pridať jedna dve plochy na ten web a hneď si na seba a prípadné ďalšie domény zarobí. Nie je nič lepšie, ako viaceré zdroje príjmov, ktoré pokrývajú náklady bez problémov.

5. Eshop: Už dávno som chcel spraviť eshop, lebo načo mi je 50 webov, keď nemám kde ten traffik a odkazy, ktoré zabezpečia popredné miesta kde posielať. Nechcel som podporovať weby, ktoré zarábajú len na google adsense alebo affiliate programoch, ktoré ma budú vyplácať len 3 mesiace zo zákazníka a podobne. Tak som nainštaloval prestashop a skúšal až kým všetko nešlapalo. Už teraz len počkať na controlla, a možme postúpiť do ďalšej fáze. každopádne už môžem použiť prestashop na dropshopy, ak si nájdem trochu času. Celkom by som chcel vytvoriť dropshop na gauce.sk, možno na predaj hier a gps (mám na to czk domenu). Ale to len v prípade, že sa ten hlavný shop nezačne rýchlo hýbať.

6. VPS: Nainštaloval som si vps, zálohy a zase som o krok bližšie k serverovej administrácií. Práve teraz sťahujem zálohy v škole a tak mám trochu času napísať zhrnutie mesiaca.

7. Príjem: Zabezpečil som si mesačný príjem, vďaka ktorému by som sa mohol učiť celý semester a nemal by som mať problém s peniazmi a postupnom predĺžovaním cca 100 domén.

8. Diverzifikácia: Keď som sa začal o podnikanie na Sk-CZ trhu viac zaujímať, čítal som blogy ahyda, Nosiho, podnikanivusa a podobne. Preto som začal diverzifikovať a začína sa objavovať ovocie. Ja sa vždy pár dni posnažím, dorobím všetko tak, ako si myslím, že by malo fungovať a potom rok ani neviem, že to existuje. O rok náhodne zablúdi myšlienka, nájdem login údaje na reklamný sýstém, ktorý daná stránka používala celý rok a potom na to čumím. Teraz sa stalo, že mi betstávky.sk na jednom affiliate účte zarobila xxx eur na 5tich referaloch. Tak sa teraz zase trochu posnažím, mám pár plánov ako zdvihnúť traffik aj registrácie na affiliate účte, potom postnem stats.

9. Pozeraj.me: Blížia sa majstrovstvá sveta a tak si myslím, že pozeraj.me by mohlo ťažiť z tej hľadanosti. Potrebujem tam teda pridať systém, kde by sa dali písať články. Najskôr som chcel pridať editor tinymce alebo ckeditor a spraviť tam vlastný admin a db. Potom ma však napadlo, že by tam zase bolo treba pridať komentáre, antispam a kopec vecí. Tak som si povedal, že to dám predkódovať na wordpress šablonu a to mi ušetrí kopec času. V poslednej dobe sa snažím byť čo najviac sebestačný a tak som si povedal, že to skúsim spraviť sám. Bolo asi 18:00 a tak som googloval na nete, ako sa naučiť spraviť vlastnú šablonu na wordpress. Našiel som odkazy na wordpress codex, kde bolo však príliš veľa texty a moje mesačné prázdniny sa mi už krátili. Tak som to nečítal a len som pokombinoval existujúcu šablonu s mojou v html a css. Zhruba za dve hodiny to už bolo hotové. Šablona fungovala ako mala, čomu som až neveril. Nikdy som sa nesnažil kodovať vlastnú šablonu na wordpress a teraz to zmáknem za dve hodky, kde som ešte väčšinu času prekladal wordpress, lebo ja vždy sťahujem anglické verzie 😀 . Ešte opraviť upraviť pár wordpress funkcií a možno sa objaví čoskoro online.

To je asi všetko čo ma teraz napadne, čo som porobil. Som plne spokojný s využitím svojho mesiaca z hľadiska podnikania, no nespokojný s osobným životom. Nebol som dostatočne športovať a navštíviť kamarátov. Dúfam, že to teda bolo pre tú chorobu a počasie a v lete už pôjde všetko podľa predstáv a nájdem si svoj balance. Jediná vec, s ktorou som nebol schopný dorobiť, bol systém ranky.sk. Spravil som scripty na ranky, brat mi spravil xml na novinku, čo som tam chcel pridať, no nebol som schopný to za celý mesiac dokončiť. Asi ma sklamal ten pagerank update a príde mi to tak, že pagerank sa bude dávať a aktualizovať už len webom s históriou.

Ospravedlňujem sa za chyby, písal som to na rýchlo a nečítal po sebe. Tak čoskoro budú všetky tri serveri kompletne v mojom notebooku. Idem sa teda pustiť na matiku a logiku, prípadne algoritmy. Tento semester bude zabijak, tak dúfam, že ho kvalitne zabijem!


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com