Daukce už funguje ako by som chcel

October 18, 2009

daukce logo Pred dvoma týždňami som písal, ako mi Daukce pokazila deň. Dnes však už vôbec nevidím rozdiel medzi časom, kedy tu daukce nebola a dneškom. Posledných 8 domén som chytil všetky cez subreg. Ani jednu nikto nezadal do Daukce. Teda sa celkom teším prílivom cz domén do mojej zbierky. Len škoda, že nemám čas tam robiť mini weby. Title “Daukce už funguje ako by som chcel” som chcel vysvetliť tak, že už nikto nekupuje domény, o ktoré mam záujem. A to asi z nasledujúcich dôvodov.

1. Prvým dôvodom by asi bolo, že Daukce ako nováčik sa objavil na všetkých domain blogoch, ľudia si chceli prihodiť a chceli získať doménu, ku ktorej by sa ináč nedostali. (aspoň takto to spomínalo viac blogov: konečne sa ku pekným doménam dostane aj smrteľník.) Takže tento bum zhasol a na domény sa oveľa menej prihadzuje. Na Daukci už padajú sumy do pár tisíc.(výnimkou je dnešok, keď je tam asi 100 domén, hlavne LLL.cz a veľa z nich je pekných)

2. Ľudia kúpili domény s Fake pagerankom a po jednom neúspešnom pokuse sa na to vykašľali. V prvých dňoch ma vždy niekto prehodil na doménu, ktorú som prihodil. A prihodil som zo 10 krát, s toho asi na 8 rôznych domén. Dnes som si prihodil na peknú LLL.cz a zatial nič, stále mám najväčší příhoz.

3. Celkom nezvyčajné pre mňa je, že Daukce.cz už nezobrazuje pagerank. Netuším, čo môže byť dôvod (keďže Daukce zobrazuje len pár domen, teda len tie čo sú v statuse Dom_DEL a kvôli kontrole pageranku na len týchto domenách by ban dostať nemali.) Možno so Shuwixom pracujú na tom true pageranku :). No zatiaľ mi to hrá do karát, keďže ako som už spomínal, chytám 100 percent domén cez subreg.

//19.10.2009// No a hneď na druhý deň ako to spomeniem sa tam objaví pagerank na 7 dní dopredu. HRR.

Dúfam, že táto slabá aktivita Daukce vydrží dlho, aj keď by som nemal byť až taký sobec.

Ďalšou novinkou čo som sa nedávno dočíta je, že seznamu nefungujú štatistiky hľadanosti. Už je to druhým dňom, tak som zvedavý ako to dopadne.

Hádam je toto posledný report o Daukci a nabudúce napíšem niečo o mojich nových projektoch a plánoch, no zatiaľ sa mám veľa učiť a nestíham, a to som si myslel, že 5tak bude veget a naučím sa na maturu z matiky za 2 mesiace.

//Všimol som si až teraz, že daukce tam začala dražiť vlastné domeny. Ja som vlastne prihodil na domenu čo expiruje az o mesiac. Dalo sa čakať, že začnú dražiť domény, ale nečakal som, že tak skoro a v takých množstvách.


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com