Prišiel mi prvý šek

October 10, 2009

prekvapena zena :) Už je to nejeden piatok, čo obchodujem na internete. Teda aspoň točím peniaze, niekde ich ťažko získam a potom ich vyhadzujem za zbytočnosti alebo slabé projekty. Vždy som však pracoval len s virtuálnymi peniazmi, stále to bolo len na paypale, alertpay alebo moneybookers, a teda som to nebral ako reálne peniaze, ale ako hru 🙂 . Pretože keby som si všetko prepočítaval na ešte staré slovenské koruny, asi by som ich nikde neinvestoval a povedal si, že to dokážem spraviť aj sám a ušetrím tak xxx Sk korún. V určitú dobu mali u mňa silnejšiu cenu koruny ako doláre. Myslím to tak, že 20 korún som pokladal za niečo hodnotnejšie ako 20 dolárov. Je to dosť choré, no dosť mi to pomáhalo pri robení dôležitých rozhodnutí. Je všeobecne známe, že keď ide o niečo dôležité, človek robí strašne primitívne chyby. No keby to bola len hra, už je z neho milionár. V hre nemá čo stratiť a tak sa nebojí riskovať, väčšinou to vyjde. Kvôli tomu som však aj prišiel o pár peňazí, kúpil som napríklad bezcenný web, mal free template a články, že prvák na strednej škole na Slovensku by napísal lepšie, a ja som ho kúpil za 80 dolkov.

Chcel som týmto úvodom povedať, že síce som už dlho na internete dostával peniaze, vždy putovali do imaginárnej online peňaženky. Pred pár dňami som však dostal šek. Každý bude asi predpokladať, že je to google adsense. Pravdu-povediac som nečakal žiadny šek, vždy som sa chcel vyhnúť používaní môjho mena na internete. Časom sa to však nedalo, potreboval som kúpiť domény, pomaly používať aj slovenský bankový účet, spojiť s ním paypal a podobne. Vždy som sa vyhýbal možnosti šeku aj za cenu vôbec nepoužitia reklamného systému. Už by som mal prestať kecať a napísať, čo sa stalo.

Dostal som šek od reklamnej spoločnosti, ktorú som ani nevedel, že používam. Dal som to na stránku pred rokom a nejak sa mi nechcelo to dať preč. A po roku mi prišiel šek s 500 dolkami. Spoločnosť menovať nejdem, nečudoval by som sa ani keby o nej ešte nikto z vás nepočul. Celkom ma to prekvapilo, ale bol to asi prvý a posledný šek od tejto spoločnosti (stránka kde som to mal už skoro nejde) . Tu je typický prvý screen šeku.

check-payout

Prišiel až z USA . Keď zvýši čas, pôjdem si ho preplatiť do SLSP. Dám následne report ako to dopadlo, koľko strhli a koľko to trvalo.

Ešte som chcel spomenúť jednu vec a tou je mp3 stahuj web, čo mám. Je bez-údržbový, no sem tam sa stránky odkiaľ berie zdroje pokazia, niečo zmenia a teda nejde vyhľadávať mp3. Zobrazí sa iba reklama. A presne to sa stalo pred pár dnami, zárobky z etargetu sa zdvojnásobili, ak nie strojnásobili. Myslel som, že sa zdvihlo len ctr, keď som kontroloval návštevnosť a zárobky. No keď som navštívil web, zistil som, že sú znova negatívne komentáre. Tak zajtra hádam niekomu napíšem, kto mi to opraví. Toď na dnes vše, idem už asi na tú matiku.


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com