Google Pagerank update je tu 30.10.2009

October 30, 2009

pagerank_google_update

A je to tu. Množstvo ľudí sa nad nami len pousmieva a nazýva nás Rank honiči. A pravdepodobne to tak aj bude. Keď som sa dočítal, že konečne prišiel pagerank update, priznám sa, že asi som mal tlak o dosť väčší ako každý iný deň. Osobne to ma pre mňa veľký význam, keďže som kupoval v poslednej dobe expirované domény a pagerank stále považujem za hodnotný ukazovateľ sily webu. Nieje predsa ľahké dostať Pagerank 5 alebo 6. Keď ho už niekto dostane, má aj kvalitný web alebo portál. Aj na Webtrhu dnes písali useri, že pagerank na webe, o ktorý sa nestarali stupol a na tom, kde si dali záležať, klesol. Je to pre nich dosť nepochopiteľné, no chyba nie je na strane pageranku.

slabikar napísal:

1.web- venoval som sa mu, ziskaval spatne odkazy, registroval do katalogov a pod., navstevnost cca 10.000 mesacne a pagerank skocil na 2

2.web-vobec som sa mu nevenoval, ziadne registracie do katalogov, ziadne spatne odkazy, proste nulove SEO a navstevnost 100 ludi mesacne – pagerank 3 !!!!!!!!!!

Google pagerank sa nemeria podľa Seo práce (ako registráaciu a výmenu odkazov daný človek nazýva), ktorú vykonáte. Google Page rank sa meria podľa sily odkazov, ktorá na váš web vedie. Preto, ak registroval web do katalogov, tak to mu pagerank neprinesie. Každý katalog pomôže odkazom pri postupe v serpe, ale odovzdáva váhu pageranku dosť blízko k nule. (okrem seznamu, ten sem tam mal odkazy v katalogu, ktoré spôsobovali pagerank 5 na weboch. Ale seznam je už “iný katalóg”).

Ale to nieje o čom som chcel. Expirované domény, čo som kupoval išli hore, mam pár pagerank 5 webov a par pagerank 4. Projekty sa držia na pr3 konštantne.

Takže dátumy pagerank updatu:

29/30 October 2009
27/28 May 2009
1/2 April 2009
30-31 December 2008
27 September 2008
26 July 2008
29 April 2008
9,10,11,12 January 2008
26 October 2007
28 April 2007

Chyby, ktoré som urobil.

1. Dalo sa predpokladať, že google update bude na konci mesiaca. Vždy býva na konci(alebo začiatku) mesiaca. Keďže sa mi už nechcelo pridávať manuálne každú doménu na server, nastavil som nech sa zobrazuje index.html pre všetky stránky, ktoré smeruju na server. Ja však hlupák, som tam dal málo textu a google to neindexuje/ani neohodnotil pagerankom. Keďže teraz google update už nebude prebiehať každé 2 mesiace ako minule (teraz trvala pauza 4 mesiace), tak sa možno dožijem, že pagerank update bude, až keď tie domény predĺžim znova.

2. Robím nový projekt. Na ten som zatiaľ nedal odkaz ani na jeden z mojich 66 domén. Takže dokonca nieje ani zaindexovaný googlom. Google ho berie ako redirect na moju druhú doménu, aj keď som tam taký redirect nikdy nemal. To ma trochu mrzí, pagerank 4ka (To dokážem prelinkovaním spraviť) by sa hodila pri výmene odkazov s tematickými webmi.

3. Toto nieje chyba, ale skôr počudovanie. Môj blog, Lucas03.com má pagerank 1. Spadol z 2ky. Takže google ma asi penalizuje za kúpu reklamy (nič nekupujem, ale množstvo odkazov za krátku dobu mu to môže napovedať).

4. Pár domén som dal chlapcom zdarma, že ja tam dám reklamu a oni obsah. Teda ponúkol som blog s vlastnou doménou zdarma. Oni však nič na tom blogu nespravili, ostalo to prázdne a teda doména nedostala žiadny pagerank. Podľa všetkého, keby som to nechal pre seba, už by tam bol pagerank 4 a niečo by sa dalo na backlinks zarobiť. Avšak to sa mi stalo už viac krát, niekomu som niečo dal robiť, niečo daroval a nič na tom nespravili. Aj keď to malo veľký potenciál. Ale učím sa 🙂 .

Čo chystám:

V podstate musím vymyslieť nejaký typ speňaženia silných domén. Cez backlinks by som to mohol skusiť tak na jeden, dva možno až 3 mesiace. Potom by som však dostal penalizáciu a končím. Asi tam skúsim postaviť kvalitné weby, každý bude mať vlastnú šablónu a text. Chcel by som sa zamerať na anglické stránky, ale bude asi problém s tým, že to sú cz domény. Musím hlavne porobiť tematické výmeny a kvalitné weby. Asi polku postavím na backlinks(horšie domény), štvrtinu na predaj odkazov pre ang weby (web bude po anglicky) a štvrtinu nejaké české weby. O tomto viac už asi informovať nebudem.

Dátumy pagerank updatov


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com