.htaccess - presun stránky na novú doménu

June 02, 2012

Nedávno som v rýchlosti presúval doménu betstavky.sk na betstavky.com a keďže som si tento blog zakladal aj za účelom uloženia užitočných kódov, postnem sem aj tento. V podstate pri presune na novú doménu sa používa redirect 301 (moved permanently). Logicky by však ideálne bolo, keby návštevník ani nezistil, že stránka zmenila doménu. Teda všetky stránky by sa mali volať rovnako a mať nezmenené adresy. Nepoužijeme redirect len na index, ale aj na každú jednú stránku na jej klon na druhej doméne. Ako teda taký súbor htaccess vyzerá?

Výhody:

  1. Uživateľ nemusí zmenu ani postrehnúť a bude hneď presmerovaný.
  2. Vyhľadávače taktiež budú smerovať link juicy na nové adresy.

RewriteEngine on
RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} !betstavky.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ [R=301,L]

Stačí stránku presunúť na novú doménu a na starú uploadnuť len súbor .htaccess s vyššie zmieneným kódom (samozrejme s vašou doménou).

Na tom nie je nič prevratné a takéto kódy by ste našli po chvíľke googlovania. Čo ma však prekvapilo bol výsledok presunu. Pozície sa úplne prepadli a pár týždňov boli na pozícií 15+ aj na kľúčové slová, ktoré za posledný rok boli stále na pozícií 2. Celkom prekvapenie, čakal som, že redirect všetku tú silu odkazov presunie a po pár dňoch sa to dá do poriadku. Bohužiaľ nie, po 2 týždňoch som začal upravovať odkazy na novú doménu a pomaly sa to začína vylepšovať.

pozicie vo vyhladavaci 300x120

Odporúčam teda pomeniť odkazy na novú doménu, popozerať sa aj do google webmaster tools a skontrolovať, či ste na nejaké odkazy nezabudli!


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com