Whisky: Život je najkrajší v triezvom stave

June 07, 2012

Upozoňujem na članok od frontmana skupiny Slobodná Európa. Skupinu mám odmalička rád. http://kultura.sme.sk/c/6397088/whisky-zivot-je-najkrajsi-v-triezvom-stave.html Ako mladší som ju počúval veľmi často. Potom to trochu ustalo, lebo ma trochu iritovali tie nekončiace vulgarizmy a nadávky v punku. Pred rokom som bol festivali menom Topfest, keď už som myslel, že všetko skončilo a len tak sme sa prechádzali medzi stage-mi, začul som staré známe pesníčky a to bola práve slobodná európa. Síce som ten deň už popil čosi piva a na niektorých skupinách sa vyskákal, začutie tých pesničiek ma zobudilo a oživilo. Aj keď nikto z kamarátov už nešiel so mnou pod stage, rozbehol som sa tam sam a riadne si užíval ten koncert, všetky texty som poznal naspamäť. To je skvelý pocit, pár rokov nepočujete ani ten song a zrazu po rokoch to niekde začujete a viete komplet lyrics. Nakoniec sa ešte whisky s davom rozlúčil skokom do davu a vo vzduchu som mu podal ruku.

Pred pol rokom mi vravel kamarát v Brne, že bol na prezentácií o cestovaní, ktorú robil Whisky v BB. To bolo pre mňa prekvapenie.

No a čo sa mi páči na článku?

1. Whisky neprepadol drogám, aj keď kapela áno.

2. Kúpil a odsťahoval sa niekde na mlyn.

3. Samota: “Nechýba. Samota je najlepší spôsob na vyčistenie hlavy.”

4. Cestovanie: “A to sa dá v Indii skromne žiť mesiac aj za 300 eur, čiže dva mesiace za 1100 eur.”

5. Prístup: “Keby ste mi povedali, aby sme šli zajtra na Sibír, tak všetko zruším a idem.”

Pri článku som si uvedomil, že ak chcem cestovať, mal by som ísť aj sám a nebáť sa, hádam mi to ďalší rok do Ázie vyjde, tento rok by som rád pobehal Slovensko na bicykli. (škoda, že som to isté vravel aj minulý rok)


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com