Kaviareň sa asi nekoná

March 16, 2010

Cafe-Noir Zatiaľ som celkom spokojný s internetom, s pomerom čo mi vychádza a čo nie. Väčšinu aktivít nerobím pre peniaze a skôr pre radosť a know how, vlastne 90 percent pre budúci profit/ využitie. Extrémne diverzifikujem, čo síce zo mňa nikde nerobí profíka, no baví ma to o to viac. V podstate očakávam zo všetkého najmenej a tak ma žiadne prekážky netrápia príliš dlho. Nápríklad, keď sa konečne podarilo dorobiť všetky funkcie, nájsť tiperov a rozbehať profily stávkových kancelárií či väčšinu affiliate programov na betstávky.sk, dostal som sa do sandbox z google. Môžem len ďalej budovať obsah a biť sa na dolných hodnotách návštevnosti. Avšak spolieham sa nato, že do roka sa odtiaľ dostanem a obsadím prvé miesta (ktoré som mal už teraz, no zatiaľ nazbieram kvalitné odkazy a malú komunitu). A teraz prečo “Kávoviareň sa asi nekoná“?

Ako si pár z vás mohlo všimnúť, písal som, že pomaly budujem portfólio mikrowebov a vyzeralo to, že Kávové mikroweby budú hneď dominovať. Mal som 3 domény na kávovú tématiku. Boli to cafecosmopolit.cz (tú mi však chytila Daukce a teraz tam nejaký Lolo robí linkfarmu na jeho stránky, takže túto som len chcel mať), cafecourier.cz (tejto vďačím za tento text) a cafebeng.cz (už vydelepovaná). V tom článku je taktiež spomenuté, že má(cafecourier) 700 UIP na sworpe. Tak som si povedal, že to ešte hodím na namedrive.com, že či niečo urobí s tým traffikom(pravdepodobne robotí traffik). A dnes keď som sa tam náhodou dostal, prekvapilo ma to. Tradične sworpovská návštevnosť (na namedrive je 100 UIP/deň), keď na namedrive mi ukazuje 1/10tinu až stotinu trafiku. To čo ma prekvapilo, bolo revenue. Doména zo 100 uip spravila s ctr 14 percent a 14 dolkov RPM. (tu som si spomenúl na články domainerov, čo som kedysi čítal. Doména, ktorú často chcú nechať expirovať, sa môže na inom parkingu kľudne vyrovnať “to top earning ones”. )

Takže ďalší web nepribudne ku kávovarskej tématike 🙁 . Mám len jeden. Je mi to aj ľúto. Už bola vybratá nádherna šablona (na kávy je ich veľké množstvo) a texty hotové. No možno to použijem na ďalšiu kávovú doménu, je ich pomerne dosť, dúfam. Avšak naproti, mám už 3 domény na auto-moto. Opel Astra, Fiat Linea a Fiat Croma, ktoré si nechal expirovať sám fiat.cz.

Môj pokus na keyword “optimalizácia pre vyhľadávače” je na 13ke, čo je celkom pekné, na to že som od 24 nelinkoval. Mal by som však začať meniť anchor text, aby ho google nezhodil. Ale tento blog je dosť starý nato, aby nebol penalizovaný. Vďaka školskému projektu, čo som tu kedysi robil. Aspoň na niečo je tá škola dobrá 🙂 .

Ináč štvrtok mám externú maturitu z matiky, tak sa idem čosi ešte poučiť. Posledné 3 týždne so extrémne lenivý a nič sa mi nechce, aj keď je táto maturita pre mňa veľmi dôležitá. Ak ju spravím v tom 30 percentile, berú ma na všetky školy, kde chcem ísť.


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com