ms 2015 v hokeji

May 05, 2015

Nejako sa týchto pár dní u mňa točí okolo hokeja. Na pozeraj.me raz za rok spravím kategóriu na online stream hokeja. Spravil som to prvý krát v roku 2011, kedy som mal až taký traffic, že mi to zhodilo dedikovaný server a padali aj rekordy v google adsense, ktorý však moc nevyužívam. Čo sa týka webu pozeraj.me, zmenil som starú tmavú tému a novú responzívnu, keďže mal prísť mobilegeddon (aj tak mi to moc nepomohlo, lebo video co tam mám, tabuľky a podobný obsah responzívne nie sú). MP stránky mi kleslo z 4.16% na 2.23%. Klesol mi aj čas strávený na sránke a bounce rate stúpol z 55% na 75%. Takže všetko len zlé signály.

Tie texty nie sú dlhé a všetky sú rovnaké, aj tak mi to zabralo celý deň. Návštevnosť sa z toho celkom dá, ale kvoli rozkvitu sknazivo.com, liveprenosy.com a podobných webov mám aj tak pozície okolo 10-15. Pri cene 0.1 eura za klik je to nič. Chcel som vyskúšať nejaký predaj dresov, šálov a podobných vecí pre fanúšikov, ale lenivosť je sviňa. Ináš, vybavil som si nejaké 5 eurové poukážky na bet-at-home. K zápasu Slovensko – Slovinsko som dal text:

(Mám pár 5 eurových kupónov na bet-at-home pre ešte neregistrovaných. Registrujte sa na bet-at-home, pošlite mail s vaším menom na [email protected] a ak budete medzi prvými, pošlem vám kupón na mail. Je treba pretočiť 3 krát s 1.5 kurzom)

A nikto sa mi neozval. Tá stránka mala dnes 780 pageviews a neprišiel mi ani jeden mail, že by chceli poukážku na bet-at-home. Myslel som, že free kredit do stávkovej kancelárie bude veľký záujem a neprišiel ani jeden email 😀 Pre mňa veľké prekvapenie.

Ešte pár noviniek z mojich webov

Nechávam expirovať všetky moje české weby. Pred rokom som mal podobnú dilemu, či si to nechať. Prerátal som výdaje a zisky a vychádzalo mi to, že zisk bol 3 krát väčší ako výdaje. No aj tak sa to nedalo porovnať so zlatou dobou, keď s toho šli stovky eur mesačne. Púšťam aj pár .sk domén, čo som držal 5 rokov zbytočne. Stále som čakal, že si na to nájdem čas a niečo tam spravím. Nenašiel, tak konečne púšťam. Z cca stovky domén mi dúfam teda koncom roka ostane len 20. Nechám si len LL.sk domény a pár domén, kde mám weby s textami.

Abettingtips.com

V Septembri 2014 som chcel otestovať jednoduchú myšlienku. Na nete sú weby, kde dávajú useri zadarmo tipy a vedie sa ich úspešnosť. Tak ma napadlo, asi ako polovicu ľudí, čo tipy trochu sledujú:

Čo keby som dával podľa neho. Musím byť potom predsa v pluse ako on!

No a vznikol web, ktorý denne prejde tisícky tipov (automaticky potom aj vyhodnotí tipy) a vyberie pár podľa mnou vybraných štatistík. Ten web som zbúchal asi za deň a už pol roka len sledujem, ako si vedie. Čakal som cca 8 až 10% zisk(yield). No je to oveľa menej, tu sú štatistiky. Naivná myšlienka bola, že tie tipy budem predávať. Spravím automatickú platbu a web bude bežať sám. Avšak 3% zisk je málo, na predávanie tipov. Taktiež tam je problém, že tých tipov je veľa. Tiperi, ktorý platia za tipy, majú tak 20-40 tipov do mesiaca. Ten web tak 600. Mohol by som samozrejme sprísniť kritéria, no neviem, či by sa tým dostavil očakávaný zisk. Tých parametrov tam až toľko nie je. Problém je, že niekedy sa objavia tipy na 1 aj 2, čo je samozrejme strata. Taktiež sa tip niekedy objaví 20 minút pred začiatkom, čo je na platený servis neskoro. Čoskoro tam spravím úvodnú stránku a pozriem sa na štatistiky, potom budem múdrejší.

Pár dní pred majstrovstvami som našiel zdroj na stream videi, kde sú často videa aj v češtine. Tento stream má pomerne vysokú kvalitu obrazu a málo reklám oproti ostatným stream službám. Pridal som ho teda na túto stránku - abettingtips.com/stream/. Celkom to ľudia cez majstrovstvá využívajú, hlavne tí v zahraničí. Aj keď má menej reklám ako väčšina webov, je tam toho stále dosť. Odporúčam adblock na tú stránku s videami. Aktualizácia každú minútu.

Web na knihy

Ešte som nedávno spravil jeden web. Videl som, že sú systémy, ktoré zaplatia za stiahnutie súboru 2 doláre. Povedal som si, že to zneužijem a spravím si na to web, kde bude mnoho info o knihe a pod tým odkaz na download. Ale na tom downloade nebude nelegálna kniha, ale odkaz na amazon. Samozrejme s mojím ref linkom. A aby toho nebolo málo, bude tam aj druhý odkaz na download s linkom na PPI systém. Ide o pay per install, teda mi platia za inštaláciu ich programu. Videl som, že v niektorých krajinách je to až 2 doláre za jeden download. Tak som si povedal, že nejaký hlupák sa isto nájde a skúsi to nainštalovať. Neskôr som si všimol, že tieto systémy sú väčšinou scam. Taktiež, že 2 doláre platia len za jednu USA a za zvyšok cent. V jednom systéme platili za stiahnutie VLC media playeru. To sa mi nechcelo veriť, keďže vlc je free. Tak som si to stiahol a nainštaloval. Normálne to nainštalovalo nejakú verziu vlc, ktorá bola funkčná. Čakal som, že k tomu pribalí aj nejaký toolbar do prehliadača, alebo program, ktorý bude niekde ukazovať reklamu. No toolbar tam aj bool, ale taký, čo prepísal úvodnú stránku, defaultne vyhľadávanie cez prehliadač a dokonca nainštaloval kopec malwaru. To som si povedal, že nie a zmazal som tie odkazy na PPI systém.

Nerobil som tomu žiadnu propagáciu, nemá to žiadny backlink. Aj tak si hneď prvý deň niekto kúpil knihu za 70 usd a cca 3 išli mne. Zatiaľ len čakám, kým sa naplní db (mala by mať tak 30 GB). To ešte asi mesiac potrvá. Mám tam asi 80 000 publisherov, ktorých knihy musím stiahnuť na svoj server. Zatiaľ som prešiel 2 000, čo je cca 170 000 kníh.

Záver

Mal to byť len krátky info článok o novinkách u mňa a má to 1000 slov. Och. Nechce sa mi to ani kontrolovať. Je to proste taký blábol o dvoch weboch, čo som spravil za pár dní. Nechápem, čo celý čas robím, keď som tie dva weby spravil dokopy za 3 dni a nič iné som za posledný pol rok nespravil. Nabudúce sem možno hodím info o systémoch na backlinky, nedávno som si všimol jeden zaujímavý v logoch serveru.


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com