Remote office Patong Phuket Thajsko

March 03, 2018

18.2.2018 som sa vrátil z mesačného remote office v Thajsku. Leteli sme z Viedne s prestupom len v Dubaji rovno do Phuketu. Coworking sme mali zajednaný v Lubd, pekné priestory. Cez dni sme pracovali, niekedy až príliš veľa. Časový posun je tam 6 hodín, takže keď my sme pomaly končili, kolegovia začínali pracovať a tak sme niekedy mali pocit, že treba niečo dokončiť a pretiahli sme to. V pracovne dni sme toho moc nestíhali, sem tam sme zbehli na pláž s pivom, v kuse sme jedli thajské jedlá a po večeroch sme často ochutnávali ryby či morské plody.

Cez víkendy sme chodili na výlety, hlavne loďami na ostrovy ako james bond alebo phi phi cez klook.com, prípadne sme sa boli okúpať so slonmi alebo len tak jazdili na motorke a hľadali krajšie pláže. Tie výlety cez klook boli dobré, ráno pickup na hoteli taxíkom, ktorý nás zaviezol k lodi, tam sme tak dve hodky cestovali na ostrov v klimatizovaných priestoroch. Na ostrove sme sa kúpali, dali pivo – fotky, dostali šnorchle a zaviedli nás na nejaké ohradené miesto, kde sa dalo bezpečne šnorchlovať a bolo tam pár rýb/korálov. Potom veľký obed so švédskymi stolmi a nakoniec zase loďou späť/taxík na hotel. To všetko za dajme tomu 30 eur -> tú hodnotu som možno len na tých švédskych stoloch prejedol 😀 Tie výlety sú celkom podrobne popísané na stránke klook, takže výber nerobil problém. Skúter stál tak 250-300 bahtov na deň – aspoň ten náš slabší model click.

Tri lety sme mali Boeing 777-300ER a posledný let bol dvoj-podlažný Airbus A380-800.

Čo ma to stálo:

Letenky: 615 eur spiatočná.

coworking: 6000 bahtov – 150 eur

Ubytko: 800 eur ubytko a 100 eur poplatok Airbnb, na jedného 450 eur

Jedlo: 400 eur

Alkohol: 100 eur (asi som to flakal so zapisovanim 😀 )

Spomínané výlety/slony: 170 eur

Kultúra: 40 eur

Lieky: 30 eur

Suveníry: 100 eur

Cca 2000 eur, plus ešte veci čo musím platiť v Brne ako živnosť alebo nájom 🙂

Minul som tam teda viac menej podľa očakávania, ale lepšie by bolo, keby som minul menej ako v Brne, čo ale v inej krajine asi nehrozí – príliš veľké obmedzovanie.

Pár fotiek som dal na google photos.


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com