Sworp.com po 13tich dňoch

December 19, 2009

sworp.com kraxnet Prešlo už 13 dní a tak vychvaľovaný sworp.com mi moc nepomohol. Z pred 13 dní aspoň spravili akú takú šablonu pre guide, kde už použili aj kaskádové štýly avyzerá to oveľa lepšie. Dns zobrazujú rovno v menu, čo je tiež krok k lepšiemu. Tak si to zhrnieme, nech viem aké sú celkové stats z parkingu cz domén.

Parking a Cena za klik:

Do sworpu som dal celkom 23 expirovaných domén, z toho 3 nové domény bez trafiku. Tu je screen traffiku a zárobkov doteraz. teda to momentálne vychádza pod korunu za deň. Traffik na doménu je asi 20 unikátnych návštev denne. Myslím, že na .com doméne by takýto usa traffik stačil minimálne na regfee. Tu z tých 21 aktívnych domén by mi to zarobilo za rok na jednu doménu, predlžiť na rok. Priemerná cena za klik na mojích doménach je 0.50 czk. A to to ešte veľmi dvíhajú bannery, ktoré sú platené 1 czk za klik. CTR mám 0.4%, čo je strašne málo. Možno je to zapríčinené tým, že sú to expirované domény, a keď ľudia nenájdu predošlú stránku, proste odídu. Nastavil som 10 rozdielnych tempaltov a dal som na stránky do menu také keywordy, na ktoré sa zobrazujú reklamy a sú tematické k predošlému webu. Môžem ešte testovať, skúšať templaty, dávať tam veľké obrázky, zväčšovať fonty cez html (neskúšal som, či html podporujú, ale asi áno) ale určite by sa to za tých x klikov mesačne viac neoplatilo. Chcel som skúsiť aj google parking, no nedostal som sa k tomu. Žiadna doména nemá prevratný traffik, najviac (dve domény) okolo 40 UIP denne.

Indexácia Googlom:

Minule som písal, že skúsim tam dať aj text a zistiť ako to google indexuje/bude indexovať. K tomu som sa ani nedostal, nenašiel som človeka, čo by mi tie texty napísal. Akurát par viet na gymnázium mi napísal jeden user. Google to ešte neindexuje. Avšak indexuje pár domén, kde nie je ani text, no zobrazuje menu (kopu keywordov). Na 80 percent domén však google pri zadaní “info:domena.cz” zobrazí inú doménu, ktorú vlastním. Neviem čím to je, robilo mi to pri pár doménach už aj pred sworpom. Tipujem, že google to časom bude indexovať aj bez textu.

Oplatí sa sworp používať?

Osobne to asi budem používať aj ďalej, keďže predtým som tam mal aj tak len nejaký text o tom, že doménu vlastním ja, prípadne, že projekt sa pripravuje. Takto tam je aspoň pár podstránok, google to indexuje a možno to bude brať ako starý web = sílný(keď tam niečo postavím). Plus tam je kontakt formulár, čo sa môže zísť. Pomaly by som však chcel určite na tie domény spraviť weby, teda mám už pár partnerov, čo by mali spraviť weby. Následne ich zoradiť do kategórií podľa témy a podporovať eshopy alebo predávať odkazy tematickým webom. Domény by mali všetky chytiť pagerank 4 a viac, ak ich google nebanne za backlinks.com (čo zatiaľ neplánujem). Ak už aj odkazy nepredám, použijem ich pre svoje affil weby a možno v budúcnosti na vlastný eshop. Škoda len, že ak budem mať eshop (príklad), bude .sk a odkazy naň budú viesť z českých domén a po česky písaných weboch. Myslím si, že google bude čoraz viac rozlišovať v jazykoch a podľa toho upravovať poradie v serpe.


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com