Zmena czk na eur - porovnanie revolut, transferwise a roklenfx.cz

November 19, 2017

Pomaly chcem zvyšovať objem financií, ktoré mesačne investujem. V českých korunách nakupujem akcie cez degiro.cz, avšak kryptomeny alebo P2P pôžičky cez CZK nekupujem. Potrebujem pravidelne meniť CZK na eurá a hľadám k tomu službu s najvýhodnejším kurzom. Predtým som používal valuto.cz, ktoré skončilo myslím minulý rok. Mal som na to rozpísaný text, koľko som tým ušetril, ktorý som nedávno zmazal. Tak sa dúfam aspoň toto porovnanie dostane na svetlo sveta. V oboch službách pošlem 50k CZK a uvidíme, čo za to dostanem.

Transferwise

Účet mám založený hneď, zadávam účet, kam to chcem poslať a transferwise mi rovno ukáže kurz aj poplatok. 0.7% poplatok je celkom dosť, ale kurz by mal byť najlepší. Je potreba si verifikovať účet, čo môže trvať 2-3 dni. Po verifikácií účtu (nahratie dokladu) som poslal platbu. Za 50K CZK by som mal dostať €1,940.42.

Ak sa registrujete cez tento link, dostanem 50 eur (ak budete aspoň traja) a vy môžete poslať prvú platbu bez poplatku (do 500 libier).

Peniaze som posielal soboty a eura boli už pondelok na účte.

Roklenfx.cz

Účet som mal založený už dávnejšie. Majú pomerne veľa bankových účtov, dokonca moje obľúbené fio, takže platbu som poslal a mala by byť čoskoro tam. Posielal som v sobotu, na účte by sa mala objaviť hneď, už len či to ich stránka hneď aj zaregistruje (Update: ani nedelu tam ešte nebola). Tiež posielam 50k CZK. Podľa kalkulačky na ich stránke by som mal dostať €1952.

Update: peniaze som posielal Sobotu a Pondelok ešte stále o nich roklen nevie (fio platba do fio sa objaví do pár minút aj cez víkend). Píšem im email.

Update 2: Čakal som 2 týždne na verifikáciu účtu. Teraz v nedelu som chcel zmeniť na czk na eurá, ale cez víkend nie sú dostupný 😀

Update 10.1.2018

Zmenu sa mi podarilo zadať až 10.1.2018. Google ukazuje stredný kurz 25.56. Takto mi roklen uložil objednávku:

FIO.sk

Pre porovnanie s bankou som si v rovnaký čas poslal 100 CZK na EUR účet. Prišlo 3.82 eura -> 26.17. Keby som menil 50 000 cez banku -> 1910 eur by som dostal.

Revolut.com

Pondelok večer by som od roklen dostal za 50k czk 1 954,95 eur. Na Revolut.com je to 1955,5 eura. Čo je len zanedbateľný rozdiel, ale na revolut.com je možné vytvoriť účet v rôznych menách jedným klikom, konvertovať medzi nimi peniaze s najlepším kurzom, výber z bankomatu hocikde po svete zadarmo (asi len do 200 eur mesačne, so super kurzom), vytvárať si virtuálne kreditné karty (toto ma najviac láka, ak budem potrebovať platiť niečo online, vytvorím si na to virtuálnu kartu).

Máte niečo lepšie, ako meniť peniaze na iné meny? Ja tieto zmeny využijem na mintos.com. Mintos má tiež bonus za refer a friend, 1 percento pre mňa aj vás. Ak zadáte kód: AR82T3

Update 10.1.2018

Revolut stále ukazuje zmenu 1955,5 eur. Akurát neviem, ako tam dostanem CZK.

Update 9.5.2018

Tak revolut uz podporuje aj CZK, dostal som tam peniaze kartou (ale limit je 6250 czk na den), hned zmenil na eura (menit treba cez tyzden, cez vikend su horsie kurzy) a poslal si to slovenskej banky. Pre dobitie CZK uctu v revolut bankovym uctom sa zobrazi ucet, ktory je sice v CZK ale je to anglicky ucet. CSOB to poslem len ako SEPA plabu v eurach 🙁


Written by Lucas03 , who uses this as diary. Contact at admin[a]lucas03.com